Шевченківські дні в Україні тривають. Кобзаря шанують різними мистецькими акціями і в містах, і в селах. Влаштували тематичну акцію і в київському музеї-садибі Шевченка.
Сюди прибули зі своїми роботами артисти з Чернігівщини – краю, який Шевченко любив найбільше. Окрім картин, до столиці привезли і так званий “живий журнал” Кобзаря.
У столичній садибі Кобзаря цьогоріч незвичайна акція. Сюди за підтримки президентського Фонду Леоніда Кучми Україна приїхали і митці із Чернігівщини. Ніжинська художниця Юлія Петренко привезла унікальні полотна – із солоного тіста. Цей незвичайний матеріал непростий у роботі. Кожна картина твориться щонайменше місяць. Загалом в авторки вже понад півтори сотні полотен. До дня народження Шевченка жінка створила серію робіт, які перегукуються з його творами.
– Наймичка, Сліпа, Маряна Черниця – конкретна поезія, конкретний твір – це є конкретна картина, але в цій картині зображено не сюжет, це моє відчуття, моє відображення, моє сприйняття того слова, яке було написано Шевченком, – розповідає ФАКТАМ ICTV митець.
Окрім картин, до столиці привезли і так званий “живий журнал” Кобзаря. Наукову роботу чернігівських краєзнавців оживили юні актори. Вони відтворили найцікавіші історії з біографії Шевченка, який неодноразово бував на Чернігівщині.
Для музею Шевченка така акція не новинка. Тут завжди раді дитячому осмисленню творів Кобзаря. Кажуть, шкільна програма вірші нав’язує, але діти можуть поринути значно глибше.
Читайте: Уб’єм брата! Спалим хату! – ведучі ICTV продекламували Шевченка (ВІДЕО)
Президентський Фонд Україна влаштовує Шевченкініану щороку. Цьогорічна триватиме аж до травня – до дня перепоховання Кобзаря.
Зазначимо, конкурс Соловейко України, який проходить за підтримки президентського фонду Україна Леоніда Кучми, став вирішальним у житті співочого театру.