Випускники з тимчасово окупованих територій цього року мають іще більше можливостей стати студентами українських вишів.
Цього року Міносвіти радикально спростило умови вступу у виші для абітурієнтів з окупованих територій. Спеціально для кримчан відкрили другу додаткову сесію з 4 по 12 липня.
Для тих, хто українознавчі предмети не вчив, бо з 2014 року в кримських школах ані української мови, ані історії не викладають, – будуть створені так звані освітні центри Крим – Україна, де мову та історію абітурієнти складатимуть за полегшеною програмою.
Такі діти зможуть вступити до 12-ти вишів у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні. Ані паспорт , ані ідентифікаційний код не потрібен. Лише свідоцтво про народждення, запевняє очільниця міносвіти.
– Ми готові допомогти їм здобути український паспорт, українське громадянство і прийняти на навчання зараз навіть без де-факто українського паспорту. Тому ми, вважаємо і впевнені, що Крим – це Україна, і освіта молодих людей з Криму, якраз їм дасть ту базу, щоб вони потім стали драйверами реінтеграції Криму в Україну, – розповідає міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
Читайте: Російські власники Черкаського автозаводу зривають закупівлі шкільних автобусів – ЗМІ
Такий же механізм працюватиме і для школярів з окупованого Донбасу. Випускники зможуть в освітніх центрах Донбас – Україна, які діятимуть з 1 липня, скласти ДПА, отримати український документ про вищу освіту та вступати далі до вишів і ПТУ, перелік яких зявиться на сайті Міносвіти в спеціальному розділі Для мешканців Криму та Донбасу.
Аби дати можливість наздогнати знання з історії, мови та математики Міносвіти спільно з фондом Відкрита політика проводять онлайн заняття по всій програмі. У відомстві розуміють, що український документ – єдиний вихід отримати перепустку в цивілізований світ. І попри труднощі та ризики – абітурієнтів багато . Лише на першу сесію тестування зареєструвалися понад тисячу дітей з окупованих територій.
Нагадаємо, абітурієнтів цього року чекає низка нововведдень, як повідомили в Міністерстві освіти і науки.