Пономар: Якщо Путіна замінить Медведєв – буде непогано. Але якщо Патрушев…

Пономар: Якщо Путіна замінить Медведєв – буде непогано. Але якщо Патрушев…

У рейтингу Топ-100 блогерів України можна не тільки проголосувати за найкращого блогера України, але й запропонувати свого кандидата-блогера, який би поборовся за це звання.

Одним із народних обранців став політичний експерт Олег Пономар, який, до речі, знаходиться на одній з лідируючих позицій категорії Народний вибір.

Далі пряма мова блогера.

#Перемога і оптимізм

У мене на сторінці не оптимізм, а реалізм, заснований на знаннях про конкретну ситуацію в геополітиці.

Я знаю, які чинники рухають історією навколо України і навколо війни з Росією. Якщо коротко, то Україна повторить шлях країн Східної Європи і Балтії в НАТО і ЄС. Просто прийшов час, так склалися геополітичні чинники і течії.

Знаю так само всі підводні камені й плани Заходу. Також знаю про реальну силу України і реальні сили Росії.

Час показує, що сказане мною справджується.

Правда

Я не боюся писати правду. Хлопці, які були в Донецькому аеропорту не боялися ж?

А тим, хто щодня на фронті, думаєте, не страшно?

Зараз кожному потрібно працювати по-максимуму на своїх місцях. Тоді все вийде.

Україні потрібна була Клінтон

Я прогнозував, що на президентських виборах у США переможе Хілларі Клінтон і вважав, що її політика щодо України буде більш передбачуваною, ніж у Дональда Трампа. Бо вона б продовжувала політику нинішнього президента Штатів Барака Обами на поступовий тиск на Росію.

Але народ США вибрав Трампа… Мій прогноз частково збувся, адже Клінтон набрала більшу кількість голосів виборців.

Читайте:  Порошенко і Трамп поговорили по телефону

Що буде при Трампові

Думаю, що Росія не має аж надто радіти, бо ситуація нагадує прихід Рональда Рейгана (40-й президента США 1981-1989 рр. – Ред.). Тоді демократ Картер накладав на СРСР санкції і в Москві раділи перемозі актора (клоуна), республіканця Рейгана.

Рейган теж в перші дні говорив про бажання відновити відносини з СРСР, але незабаром назвав його Імперією Зла і почав проводити набагато жорсткішу політику, ніж його попередник Джиммі Картер.

Тому, думаю, що кардинально політика США щодо України не зміниться, тим більше Конгрес повністю республіканський і контролюватиме Трампа.

Зовнішньополітичні сили України

Для того, щоб стати сильнішими в зовнішньополітичному плані, нам потрібно стати сильнішими внутрішньо. Потрібно проводити швидкі та якісні реформи.

Наприклад, величезна історична подія – запуск електронного декларування. На сьогодні це одна з найпрогресивніших систем в світі.

Крім цього, нам потрібні економічні реформи, швидка деолігархізація, усунення перешкод для бізнесу та, звичайно ж, потрібно зміцнити армію.

Саміт НАТО у Варшаві (9 липня 2016 року. – Ред.) Поставив завдання: до 2020 року армія України повинна відповідати стандартам Альянсу. Виконавши критерії, ми повинні бути готовими вступити в НАТО.

Читайте: Порошенко підписав указ про нові правила військової служби

Економіка

Після Майдану країна була не просто з нульовою інвестиційною привабливістю, але й пішла далеко в мінус.

Але за два роки в Україні відбулося багато змін. Ми отримали енергетичну незалежність від Росії, отримали хорошу систему державних закупівель ProZоrro, закон про державну службу, закон про судову реформу, а також багато законів, які спрощують ведення бізнесу. Інвестори це бачать.

Безвізовий режим з ЄС

Ми виконали всі 144 критерії, хоча в це мало хто вірив. Тепер вся заковика в єдиному – Європа повинна розробити механізм тимчасового призупинення візового режиму.

На випадок, якщо буде дуже погана ситуація з біженцями, ЄС потрібен механізм, який дозволить швидко зупинити безвіз з третіми країнами. Я думаю, цього місяця формулу знайдуть.

Україна потрібна Європі

Кремлівська пропаганда вбиває клин між нами і Європою, стверджуючи, що Україна Європі не потрібна, а потрібні тільки її ресурси. Так говорили і про Польщу, і про країни Балтії.

Але ми отримаємо безвізовий режим, а з часом станемо кандидатом на членство в ЄС.

І нічого поганого, якщо наші люди поїдуть на Захід працювати. Адже поляки теж спочатку їхали працювати до Франції, Німеччини, Великої Британії. А потім, коли рівень життя в Польщі почав підніматися, вони повернулися з новими знаннями і досвідом роботи, відкривали свої бізнеси.

Це нормальний процес глобальної економіки. ЄС потрібен Україні, тому що там стандарти, а ми потрібні Європі, бо це великий ринок, хороша кваліфікована робоча сила і місце для інвестицій.

Читайте: Генасамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в Криму

Статки політиків

Багато депутатів не могли чесно заробити ті капітали, що вказали в деклараціях. Хоча б від того, що більшість з них не мають бізнесу.

Важливо розуміти, що Україна зробила тільки найперший і важливий крок в декларуванні. Поки що народ шокований, однак незабаром правоохоронні органи почнуть перевірки. Прогнозую кримінальні справи і позбавлення депутатської недоторканості.

Я готовий заповнити е-декларацію

Я як блогер готовий відкрити свої джерела фінансування, заповнивши декларацію. Але поки немає сенсу цього робити: я не держслужбовець і не політик, хоча отримую достатньо пропозицій від різних політичних сил.

У мене немає заводів, пароплавів. Facebook – основна діяльність. Мені потрібно дуже багато часу, щоб збирати і переробляти інформацію, працювати зі своїми джерелами. Навіть за коротким постом величезна праця. У мене немає побічного бізнесу та інших джерел доходів.

Заробіток

Я випустив одну книгу (Вітрина в 2015 році. – Ред.), на якій заробив зовсім небагато. Частину грошей я пожертвував на допомогу нашій армії. А на блозі я заробляю кілька тисяч гривень на місяць. Люди думають, що я багатий, напевно, тому і соромляться підтримувати мій блог фінансово.

Пости за гроші

У мене немає жодного рекламного посту. Я не заангажований і можу собі дозволити розкіш – писати те, що  думаю, незалежно ні від кого.

Не підтримую нікого конкретно, а підтримую курс, яким рухаємося.

Вважаю, що місце України в НАТО і ЄС. Місце України не з Росією, а на Заході. Тому я підтримуватиму політиків, які підтримують цей курс, незалежно від прізвища.

Ponomar Daily

У мене немає команди на сайті Ponomar Daily. Є один волонтер, якому навіть не говорю, які новини публікувати. Він однодумець, тож знає, які новини запускати: все, що стосується України і НАТО, ЄС, наших економічних реформ тощо.

Блогери

Читаю західні джерела. А серед блогерів можу почитати Дениса П’ятигорця і Пилипа Духлія, який пише про фріланс і про те, що люди в Україні можуть заробляти гроші не виходячи з дому.

Вітрина

Не звертаю уваги на те, що з проекту Вітрина хтось сміється. Час покаже мою правоту. Я бачу на кілька років вперед. Людям, які бачать на місяць вперед, важко повірити моїм словам.

Над планом Анаконда теж сміялися. Але потім навіть в Росії центральні ЗМІ і політологи писали про те, що план Анаконда існує.

Путін з трону – Україні легше?

Дивлячись, хто прийде після нього. Якщо прийде ліберальний прозахідний Олексій Кудрін (екс-міністр фінансів РФ, нині заступник голови Економічної ради при президентові Росії. – Ред.) або навіть Дмитра Медведєв (прем’єр-міністр Росії. – Ред.), це буде непогано. Якщо поставлять, скажімо, Миколу Патрушева (екс-директор ФСБ, його напряму пов’язують з убивством Олександра Литвиненка у Лондоні, експерти його розглядали як можливого наступника Путіна. – Ред.), тоді буде те саме, що і зараз.

Але одна людина нічого не вирішить. Росії повністю потрібно міняти політику. Європа, за допомогою санкцій, намагається дати зрозуміти, що кожна країна має право розвиватися так, як сама хоче, і тому РФ повинна залишити в спокої Україну.

Україна в 2017

У 2017 році Україна продовжить рух на Захід, до Євросоюзу, НАТО. Ми робитимемо реформи, зміцнюватимемо армію.

Звичайно, ми вже матимемо безвізовий режим, співпрацюватимемо з США у військовій сфері, наша економіка зростатиме.

Ми рухаємося туди, куди потрібно. Можливо, не так швидко, як хочеться. Але західні партери відзначають, що за 2 роки Україна зробила більше прогресу, ніж за попередні 23.

Розмовляла Валерія Маліцька.

Валерія Маліцька головна редакторка сайту Вікна
Категорії: Суспільство