PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Нова реальність, яку подарував інтернет – Павло Казарін

Телеведучий і журналіст Павло Казарін четвертий рік поспіль потрапляє до рейтингу кращих блогерів України. Факти ICTV поспілкувалися з Павлом про лояльність аудиторії, розвиток блогерства, а також про те, що важливіше: кількість або якість.

Нова реальність, яку подарував інтернет – Павло Казарін

Сторінка Facebook Павла Казаріна налічує майже 40 тисяч підписників. На даний момент він входить у список 10-ти лідерів голосування ТОП-100 блогерів України.

Далі – пряма мова.

Лояльність аудиторії

Так вийшло, що в нашій країні найголовнішою соціальною мережею є Facebook. Проблема в тому, що він не дає своїм користувачам статистику: перегляди аудиторії, охоплення постів, активність. У когось може бути кілька десятків тисяч користувачів, але половина з них – мертві душі, а у когось аудиторія порівняно не велика, але активна і лояльна. Абсолютне число підписників у Facebook не є остаточним показником. Часто лояльність аудиторії до блогера міряється тим, чи готова ця аудиторія за нього проголосувати.

Блогерство

Блогерство – це неінституалізована журналістика. Це люди, які займаються репортажами, публіцистикою, але роблять це не в просторі класичних медіа, а в просторі соціальних мереж. Нова реальність, яка подарована нам інтернетом.

До недавнього часу у ЗМІ була роль монопольного посередника між виробником контенту і споживачем. А нова інформаційна реальність і глобальна мережа привели до того, що багато людей тепер спілкуються зі своєю аудиторією безпосередньо за допомогою соціальних мереж.

Безумовно є люди, яких я читаю. Причому ці люди абсолютно з різних сфер.

У мене є один знайомий блогер, який пише про науку, і сам є науковим співробітником академії наук. Він досить докладно, цікаво і на пальцях пояснює про те, в якому стані наука сьогодні в Україні. А також є знайомий священик, який активно присутній в соціальних мережах і пояснює внутрішній устрій церкви як соціального інституту. Є знайомі, які часто їздять по країні і пишуть хороші репортажі, замітки, пояснюючи мешканцям Чернівців реальність Чернігова. Жителям Харкова реальність Львова. Всіх цих людей я читаю.

Розвиток

Якщо людина серйозно присвячує себе блогерству, то вона повина бути платформеною. Представленою в різних соціальних мережах.

Є люди, яким простіше читати тексти, я ставлюся саме до таких. Але при цьому є ті, які точно так же вважають за краще дивитися відео-блоги на YouTube. Тому, якщо ти хочеш бути сучасним, то повинен бути конвергентним – бути присутнім на різних майданчиках. Але все це залежить тільки від амбіцій людини. Може, хтось не прагне стати авторитетом для всіляких майданчиків і аудиторій.

Якість VS кількість

Я спеціально не вирощував аудиторію. Починаючи з 2013 року, досить регулярно і послідовно пишу. В першу чергу, це тексти які пишу для українських видань, а потім викладаю в соціальну мережу.

У цьому сенсі я не класичний блогер, тому що дуже мало пишу безпосередньо в Facebook. Просто транслюю туди те, що пишу для інших видань. Звичайно, коли є аудиторія – це докладає додаткову відповідальність.

У будь-якого блогера є дві загрози. Першу можна описати хорошою фразою, “як багато дурниць говориться людьми тільки від бажання сказати щось нове” – тут краще бути обережним.

Краще три рази повторити, що двічі два – чотири, ніж один раз спробувати випендритися і сказати, що двічі два – п’ять.

Другий момент пов’язаний з тим, що потрібно чітко розуміти межі своєї компетенції. Не потрібно намагатися бути експертом з усіх питань. Найідеальніше, це якщо ти добре розумієш ті сфери, в яких розбираєшся, і пишеш безпосередньо про них, причому завжди допускаючи можливість помилки або неповноти знань. Кращі блогери з тих, кому я довіряю, це ті, які можуть визнавати власні помилки.

Спілкувалася Каріна Зуєва

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка