PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Олег Атаянц розповів, як народився проект арт-резиденції Made in Chernobyl

Партнерський матеріал

Після виходу американо-британського серіалу Чорнобиль інтерес до цього сакрального українського міста зріс у всьому світі.

Олег Атаянц розповів, як народився проект арт-резиденції Made in Chernobyl

Відомий меценат, галерист і бізнесмен Олег Атаянц вирішив подивитися на Чорнобиль під іншим кутом. Прожити, відчути його по-новому через картини відомих художників.

– Чорнобиль мене надихає, тут я відчуваю себе повністю вільним. Люди впевнені, що це якесь жахливе місце, в якому сталася страшна трагедія. Але для мене як художника важливіше зосередитися не на самій трагедії, а на тому, як це місце змогло відродитися, вижити. Адже це справді чудове перетворення, яке варте того, щоб його оспівували у художніх творах, – розповідає Олег Атаянц.

Відкрилася унікальна резиденція в Чорнобилі 24 жовтня. Чотири дні українські та зарубіжні художники творили безпосередньо в Зоні відчуження, надихаючись місцевим колоритом і енергетикою.

Їхні імена не потребують представлення: українські художники Ілля Чичкан, Маша Шубіна, Ксенія Оксінь, Юлія Кисіль, Awhoivan Ivanovich, Ольга Дрозд, Ольга Висоцька, Станіслав Квітко, Дмитро Мотузко, Олексій Бурдій, Анна Луговська.

Шубіна Маша, художниця

Компанію їм склали колеги з інших країн: Баграт Аразян з Вірменії, Пітер Лаглер з Австрії, Катерина Бурліна і Едуард Бєльський зі Словенії, Паріде Ді Стефано з Італії, Сергій Савченко з Польщі, Майк Ренард з США.

Читайте: Найбільша діджитал-скульптура в Україні. З чорнобильської Дуги зробили арт-об’єкт

Як стверджує Олег Атаянц, головна мета проекту – показати сьогоднішній Чорнобиль таким, яким він є через 33 роки після катастрофи. А заодно і через творчість розвіяти численні міфи про це зловісне місце.

Олег Атаянц, меценат, галерист і бізнесмен

Художники, які взяли участь у масштабній арт-резиденції, поділилися своїми інсайтами. Вони їхали в Чорнобиль з певними задумами, однак, відчувши енергетику міста, переглянули свої початкові плани.

Наприклад, вірменський художник Баграт Аразян спочатку задумав створити свої чорнобильські картини в темних тонах. Однак після відвідин Прип’яті додав в свої творіння світлі яскраві фарби – як символ відродження і життя.

Баграт Аразян, художник

– Я хотів показати, що Прип’ять хоч і сповнена таємниці, зловісна і напружена, але тут буде життя. Може, не зараз, але вона обов’язково з’явиться, – підкреслив художник.

Ілля Чичкан вирішив використовувати метафоричний образ – зобразити еволюцію в зворотному напрямку. У його роботах царюють примати, які вміють відчувати і при цьому керуються інстинктами.

За словами куратора проекту Вікторії Бурлаки, Чорнобиль багатьма сприймається як атракціон, який інтригує, викликає суміш захоплення і жаху.

– Чорнобиль – це не атракціон, це драма, яка повністю змінила нашу свідомість, з того часу світ для багатьох перестав бути безпечним. Але, незважаючи ні на що, життя продовжується, ми не вимерли і не мутували, але, мабуть, той страх невідомого зберігся десь глибоко в підсвідомості наших людей.

Тому такі ось арт-вилазки в екстремальні зони – найкращий спосіб поглянути йому в очі. Та й взагалі, сучасне мистецтво – це найкраща арт-терапія, кращий засіб боротьби з посткатастрофічним синдромом і страхом невідомого взагалі в світі, який дуже швидко змінюється, – заявила Вікторія.

Всі бажаючі зможуть побачити роботи художників, на які їх надихнув Чорнобиль, на виставці в Музеї історії Києва. Виставка стартує 22 листопада.

До речі, після виходу серіалу HBO Чорнобиль відвідала рекордна кількість туристів.

Фото: Made in Chernobyl

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка