X

Як спланувати відпустку на літо і не стати жертвою форс-мажору

Фото: Katarzyna Bialasiewicz | Dreamstime.com

Після зіпсованих весняних відпусток, скасованих рейсів та згорання броні готелів українці з острахом думають про літній відпочинок та бояться планувати його.

Частина українців, яким пощастило отримати повні чи часткові компенсації від авіакомпаній, поки не спішать бронювати наступні квитки.

– Після скасування рейсу до Копенгагена 18 березня авіакомпанія Wizz Air повернула мені на Wizz-акаунт 120% від вартості квитів. Я можу використати ці гроші на бронювання квитків хоч зараз, але я не поспішаю. Не буду нічого планувати до червня, – говорить харків’янка Міла Дегтярьова.

Іншим же українцям не дали можливості подумати і зачекати з плануванням відпусток.

– Ми з чоловіком ледве не втратили 300 євро через згорання броні готелю у Відні. Спочатку нам відмовили у поверненні коштів, але згодом повідомили, що ми можемо перебронювати номер у цьому ж об’єкті розміщення найближчим часом.

Тому нам довелося поспішити. Поки летимо до Відня в серпні, а далі – подивимося, – каже киянка Юлія Бондаренко.

Хоча пандемія коронавірусу і вносить негативний відтінок у планування літнього відпочинку, та занепадати духом і відмовлятися від подорожі влітку не варто.

Читайте: Більшість авіакомпаній світу можуть не дожити до травня

Звичайно, поки треба зачекати з бронюванням білетів та житла, адже країни мають побороти вірус та знову хоча б відкрити кордони. Але форс-мажор на те і форс-мажор, що стається без попередження. І він можливий і без коронавірусу.

– Від форс-мажору ніхто ніхто не застрахований. Це неможливо передбачити. Війна, природні катаклізми і, так, пандемії можуть зіпсувати відпустку, – каже юрист Іван Ліберман.

За словами експерта, планувати поїздку варто, але треба дотримуватися рекомендацій, які допоможуть уникнути низки проблем під час подорожі у будь-яку країну та у будь-який час.

Отже, перед поїздкою за кордон варто:

1. Вивчити географію та природні особливості країни, яку обрали для відпочинку. Якщо там часто стаються землетруси чи виверження вулканів, треба бути готовими до цього.

2. Ознайомитись із законодавством цієї країни. У ній можуть бути штрафи за те, що викинув сміття на вулиці чи накричав на когось. Ці нюанси треба знати.

3. Розуміти менталітет людей, які живуть в цій країні: як вони спілкуються та як ставляються до тієї чи іншої поведінки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як повернути кошти за білет чи тур, який скасували через пандемію коронавірусу.

Читати більше новин

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.