На сьогодні існує два варіанти пенсійного посвідчення: традиційне паперове або електронне – у вигляді платіжної картки. Така банківська карта одночасно є пенсійним посвідченням, містить електронну інформацію про власника і так звані ключі кваліфікованого електронного підпису.
Якщо за якихось обставин пенсійне посвідчення було втрачено, його необхідно відновити. Про те, як це зробити і куди звертатися, Фактам ICTV розповів пенсійний експерт Сергій Коробкін .
Як відновити пенсійне посвідчення у разі втрати
– Якщо посвідчення втрачено чи пошкоджено, треба подати заяву до Пенсійного фонду на виготовлення нового. Зробити це можна як безпосередньо у відділенні Пенсійного фонду за місцем проживання, так і дистанційно, – пояснив Сергій Коробкін.
Дистанційно заяву можна подати:
- через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду;
- через мобільний застосунок Пенсійного фонду.
У заяві вказується, яке саме посвідчення ви бажаєте отримати.
Які документи потрібні, щоб відновити пенсійне посвідчення
Під час особистого звернення необхідно надати паспорт та заповнити заяву, до якої додається фото (2,5 х 3 см).
Якщо це робиться дистанційно, то на сайті чи в мобільному застосунку є відповідні розділи, де заповнюється необхідна інформація і подаються скановані копії документів:
- паспорта;
- ідентифікаційного номера;
- підпису;
- фотографії.
Пенсійний експерт підкреслив, что підпис має бути виконаний чорнилами чорного кольору. Цей підпис потрібен, якщо йдеться про електронне посвідчення.
Пенсійне посвідчення виготовляється протягом місяця і видається людині у заздалегідь зазначеному нею сервісному центрі ПФУ або у відповідному відділені банку.
Після виготовлення нового посвідчення воно за бажанням пенсіонера може також відображатися у застосунку Дія. Посвідчення, що відображається в Дії, має таку ж юридичну силу, як і традиційне паперове.