Чому євро дорожче за долар і від чого залежить вартість валюти

чому євро дорожче за долар

На сьогодні найбільш значущими валютами в світі є долар США та євро.

Євро (€) – валюта, яка виникла після формування Євросоюзу (1992 року) та вводилася в обіг поступово. Спочатку вона була лише віртуальною. До безготівкового обігу увійшла лише з 1 січня 2002 року. Символ валюти: €, літерний код: EUR.

Попри те, що євро – доволі молода грошова одиниця Європи, на сьогодні вона є однією з основних резервних валют у світі та посідає друге місце за часткою валютних резервів, обсягами торгівлі на міжнародному валютному ринку й готівкового обігу.

Долар ($), навпаки, має багаторічну історію і вже понад 50 років демонструє стабільний рейтинг.

У зв’язку з цим багатьох українців цікавить, чому євро коштує дорожче від долара та від чого залежить вартість валюти – читайте пояснення на Фактах ICTV.

Чому євро дорожче за долар

Після введення в обіг євро (2002 рік), його співвідношення до долара становило один до одного (1:1). Проте незабаром попит на євро значно зріс. Це пов’язано з тим, що багато країн, які торгують у Єврозоні, стали диверсифікувати свої золотовалютні запаси, використовуючи нову грошову одиницю.

За час свого існування євро продемонструвало стабільність. Саме тому євро (EUR) щодо долара (USD) значно подорожчало і така тенденція зберігається досі.

Що впливає на вартість валюти

Динаміка курсу євро до долара залежить від відмінностей у відсоткових ставках, інфляції, рівня безробіття, торгівлі й руху капіталу. Більшість ціноутворення пов’язані з непередбаченими подієвими ризиками, та навіть змінами ринкових настроїв.

До основних чинників, які впливають на вартість долара та євро, належить і те, як ефективно вирішуватимуть фінансові проблеми в низці країн-членів Євросоюзу.

За дослідженнями аналітиків, на сьогодні вища вартість євро відносно долара пояснюється тим, що великі інвестиційні фонди, прагнучи диверсифікувати ресурси, вкладають у європейський фінансовий ринок, страхуючи себе та свій капітал від можливих дефолтів і рецесій американської економіки.

Читайте також
Індекс інфляції у 2024 році: дані Держстату
Юлія Гайдук редакторка стрічки
Категорії: Суспільство