Максим Остапенко, якого звільнили з посади гендиректора Національного заповідника Києво-Печерська лавра, має намір оскаржити це рішення Мінкульту в суді.
Остапенко піде до суду через звільнення
Остапенко заявив, що після того, як дізнався про звільнення з посади, проконсультувався з адвокатами.
– Те, що відбулось і як це відбувається, – це повне знущання над практикою нормальних відносин між керівником і роботодавцем. І я буду це оскаржувати у суді, – сказав він.
За словами ексочільника Лаври, все, що відбувається навколо його звільнення, – це наруга над правовою системою і зловживання своїми повноваженнями з боку директора департаменту захисту та збереження культурної спадщини Мінкульту Володимира Шорнікова.
Остапенко стверджує, що наказ про звільнення Шорніков йому вручив в середу ввечері. Близько 20:00 директор департаменту зателефонував йому і попросив терміново зустрітися. Вони домовилися про зустріч на автомобільній стоянці.
– На вулиці, в сутінках, почав розкладати документи на капоті автомобіля, повідомляти, що мене звільнено, не ознайомивши ні з матеріалами, не давши можливості написати пояснення, не давши можливості дати заперечення. Ба більше, без погодження зі мною, заступник Шорнікова розпочав відеозйомку. Те, що вони роблять, – це повернення до 90-х років минулого століття, – сказав Остапенко.
Що відомо про звільнення Остапенка
Наказ про звільнення Максима Остапенка з посади гендиректора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Мінкульт підписав 21 травня 2025 року.
У відомстві заявили, що рішення було ухвалене у зв’язку з неналежним виконанням умов контракту та виявленими порушеннями у діяльності заповідника.
За словами Остапенка, для нього це стало несподіванкою. Він наголосив, що не отримував пояснень, попереджень чи офіційних зауважень щодо своєї роботи.
Фото: Максим Остапенко