Як купити квиток на потяг у сезон відпусток, якщо місць немає: лайфхаки для подорожей

як купити квиток на потяг у сезон відпусток

Фото: pexels

Зараз справжній бум на подорожі, адже українці їдуть у відпустки, зокрема на море. Отже, квитки на потяги розкуповують за лічені хвилини. Особливо це стосується популярних напрямків. Тож місць може не бути вже через кілька хвилин після початку продажу. 

Ось кілька порад, як купити квиток на потяг у сезон відпусток та не проґавити потрібний рейс. 

Як купити квиток на потяг у сезон відпусток: лайфхаки

Більшість із нас звикли: якщо немає квитків, то потрібно час від часу заходити на сайт Укрзалізниці, вводити свій напрямок і чекати, коли ж з’явиться місце в необхідному поїзді. Та насправді все значно простіше. Адже сучасні сервіси дозволяють заощадити час та не витрачати його на пошук квитків. 

Як зловити квиток на потяг у гарячий сезон: 

  • У додатку Укрзалізниці є функція Відстеження вільних місць. Достатньо знайти потрібний напрямок, а на сторінці результатів натиснути кнопку Відстежувати вільні місця.

Фото: Застосунок УЗ

  • Після цього слід обрати поїзд і тип вагона (купе, плацкарт чи люкс) і чекати на сповіщення. Щойно квитки з’являться, додаток повідомить про це, і їх можна буде одразу придбати.
  • Ще одна корисна функція – це автоматичне бронювання. Після додавання банківської картки система самостійно придбає квиток, тільки-но він стане доступним. Якщо плани зміняться, то заявку можна скасувати, а гроші повернуться без комісії.

Фото: Застосунок УЗ

Ці функції не працюють для окремих міжнародних рейсів (наприклад, Київ – Відень або Київ – Варшава, окрім Інтерсіті). 

Як зловити квиток на потяг у сезон відпусток, якщо немає часу

Для тих, хто не хоче чекати, хороший варіант – це подорож із пересадкою. У застосунку під час пошуку квитків потрібно активувати опцію з пересадками. 

Фото: Застосунок УЗ

Такі поїздки займають більше часу, але іноді виявляються дешевшими. Особливо якщо на прямий потяг залишилися лише дорогі місця в купе або люксі. 

Іноді квитків до потрібної станції немає, а от до сусідньої є. Як це працює? До прикладу, якщо вам потрібно їхати до Львова, але з вашого міста квитків немає, спробуйте змінити маршрут. Наприклад, якщо ви їдете потягом Запоріжжя – Львів із Кривого Рогу, то шукайте квиток не Кривий Ріг – Львів, а Запоріжжя – Львів. Якщо ж маршрут їде до Яремче, можете ввести напрямок Кривий Ріг – Яремче.  

Так само, якщо вам потрібно доїхати з Кривого Рогу до Хмельницького, то можете на той самий потяг ввести у пошуку Кривий Ріг – Львів. Це пов’язано з тим, що перевізник зацікавлений продавати більш тривалі рейси, тому що вони коштують дорожче. Це коштуватиме трохи дорожче, але дасть змогу доїхати вчасно. 

Не забудьте перевірити нічні рейси, адже часто потяги відправляються після опівночі, тож квитки можуть бути доступні на день раніше. Наприклад, якщо планується поїздка на 21 липня, варто переглянути також рейси на 20 липня пізно ввечері. 

Коли відкривається продаж квитків: 

  • На внутрішні рейси щодня о 08:00, за 20 днів до поїздки.
  • На міжнародні за 30 днів до дати відправлення, здебільшого о 09:00.
Читайте також
За скільки часу до поїздки можна купити квиток на поїзд в Укрзалізниці
Марина Терюханова редакторка стрічки
Категорії: Суспільство