17 ДТП на годину. Як і чому неконтрольовані траси України вбивають людей

17 ДТП на годину. Як і чому неконтрольовані траси України вбивають людей17 ДТП на годину. Як і чому неконтрольовані траси України вбивають людей

З 2015-го року в Україні мала би запрацювати система відеофіксації, і бальна система накопичення штрафів. Та в уряді спочатку шукали гроші на відеокамери з програмним забезпеченням, а  потім не змогли визначитися, яке відомство має взяти на себе контроль за ДТП. І вийшло так, що стару ДАІ ліквідували і жодного органу, що відповідав би за безпеку на дорогах в Україні не створили.

От і отримали результат – неконтрольовані траси почали вбивати ще більше людей, 17 ДТП щогодини, 88 тис п’яних водіїв за 8 місяців 2017 року. Україна стала третьою з кінця у світі за кількістю смертей на шляхах.

16-річна Карина з товаришем переходила дорогу на зебрі, коли її протаранили Жигулі. Перехожі довго до неї не підходили, думали дівчина загинула, однак вона дивом вижила, хоча у неї переламаний таз.

Таких як Карина цього року 22 тис. Щороку аварії на дорогах роблять інвалідами 12 тис українців, 8 загиблих щодоби під колесами машин. Українська статистика вбиває.

Натомість, на 1 млн жителів Євросоюзу – 61 загиблий пішохід, в Україні ця цифра майже удвічі більша – 106. За кількістю смертей на дорогах Україна сумний лідер у Європі, а у світі нам поступаються лише острівні країни Вануату та Кірибаті.

Аварії у нас стаються передусім через перевищення швидкості – 29%, порушення правил маневрування – 19%, і не дотримання норм проїзду через перехрестя – 11%.

Дивіться: Нова гума: скільки в Україні коштує “перевзути” авто на зиму

В 7% випадків у ДТП винні пішоходи. Фахівці пояснюють, усе через те, що безпеку на дорогах ніхто не контролює. Стару ДАІ ліквідували, а обіцяної ще 2 роки тому, відеофіксації досі нема.

Однак в міністерстві внутрішніх справ на систему досі шукають мільярд доларів. Хоча експерти запевняють, це коштує набагато менше. Бо, наприклад, на київських вулицях вже стоять 3 тис камер.

– Хтось проїхав на червоне світло, хтось перетнув суцільну. Ці відео повинні відразу передаватися інспектору поліції, той повинен винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, каже експерт у сфері ДТП, Олег Голубенко.

Але поки так ніхто не робить. До того ж, в Україні вже 2 роки не працює і  система штрафів. Як у Європі, якщо водій систематично грубо порушує правила, його нараховують максимальну кількість балів, величезний штраф та врешті забороняють водити.

Однак у нас структуру, яка цим займатиметься досі не визначили. Тож українці  далі гинуть на дорогах.

Для лікування постраждалої в ДТП Карини треба ще 40 тис грн.

Батьки просять про допомогу.

Реквізити для допомоги:

Карта ПриватБанку – 4149 4991 0551 4432 Корецька Аліна Миколаївна, (мама Каріни).

До слова, МВС вже підготувало законодавчі пропозиції Верховної Ради та Кабміну про введення відеофіксації порушень.

Категорії: Україна