ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

3 головні новаціі судової реформи

Сьогодні після 3 тижнів обговорень Верховна Рада нарешті ухвалила судову реформу Це був найдовший розгляд в історії українського парламенту.

Документ підтримали 234 народних обранці.

З головних новації документа:

  1. Нарешті зможе повноцінно запрацювати оновлений Верховний суд.
  2. Усі касації тепер розглядатиме лише Верховний Суд.
  3. У судовій галузі створять єдину систему електронного судочинства. А судові процеси будуть відкриті: дозволені відеозйомки і онлайн трансляції.

Це фініш лише першого етапу судової реформи. Попереду зміни в апеляційних і місцевих судах, де теж буде переатестація та оновлення суддівського корпусу.

Також у планах створення  вищого суду з інтелектуальної власності, і можливо, й Антикорупційного суду.

Але опозиція  критикує реформу. Так Батьківщина, яка подала найбільше, понад 700 правок, і результатами голосувань не задоволена.

Дивіться: Медреформа: за що доведеться платити і що отримають лікарі 

Кажуть, з одного боку їхні пропозиції про гласність і відкритість, а також доступ учасників судового процесу врахували. Але водночас все ж таки збільшать судовий збір.

Та найгірше, повернули норму, яка, на думку Батьківщини, дозволить уникнути відповідальності кримінальним злочинцям, які скоїли тяжкі злочини. Відрахування часу йде не з моменту, коли особі пред’явлено підозру, а з моменту – коли це внесено в єдиний реєстр.

До слова, Верховна Рада прийняла пенсійну реформу з осучасненням пенсій з жовтня і підвищенням мінімального стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка