ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

300 тис. артефактів: у Харкові руйнується щойно відремонтований музей

У Харкові історичний музей, де зберігаються більше 300 тис. артефактів від кісток мамонта до експонатів війни на Донбасі – буквально запрів, стіни вкриті пліснявою, а будівля руйнується на очах. І все це після масштабної реконструкції, на яку витратили десятки мільйонів гривень.

За задумом архітекторів, сторічну будівлю вкрили скляним ковпаком, однак через відсутність системи вентиляції – влітку у музеї немов і пічці, а через дірявий дах в музей просто заливає. Будівельники ж кажуть – реконструкцію не завершили через брак коштів. Та хто відповідатиме за недбальство – винних, традиційно, не знайти.

Дивіться: У Каневі руйнується музей Кобзаря

Музей пафосно відкрили у 2013-му, однак і досі не можуть ввести в експлуатацію. А ще, між скляною та цегляною стінами величезні щілини, осипається штукатурка, підлога в зеленій плісняві. Не запустили й систему підігріву на скляній покрівлі. Через це взимку покрівля не витримала тони снігу й тріснула, пошкодилась і стічна труба. І вся тала вода полилася всередину приміщення.

В обладміністрації ж кажуть – будівельники завищували кошторис, це підтверджено судом, тому шукатимуть нового генпідрядника. І кошти. Адже тодішня вартість проекту у 60 млн. грн. за нинішніми цінами виросла удвічі.

До слова, музей-садиба Остапа Вишні може перетворитися на військову базу.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка