ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Безкоштовний громадський транспорт і чистота: як Естонія позбувається радянського минулого

Естонія одна з найчистіших країн планети. Але у двотисячних тут було що прибирати. Місцеві ліси і парки були завалені пластиком та заржавілим металом. Терпець увірвався активістам. Вони вирішили позбавити балтійську країну пострадянського мислення та непотребу. Коли за викинуту пластикову пляшку в лісі відповідальність несе насамперед громадянин, а не держава.

Ініціатива Давай це зробимо народилася з третьої спроби. В 2008 році організували перший день прибирання, тоді на нього вийшли понад 50 тис. естонців. Потім їх підтримала Литва. А сьогодні – 150 держав. Серед яких і Україна. Наймасштабніше прибирання відбулося 15 вересня цього року. Почалося з Фіджі та завершилось на американському острові Самоа. 17 млн людей збирали бруд по всій планеті.

Читайте: В Естонії закликали водіїв-лихачів стати донорами органів

До ідеї активісти залучили айтішників. Вони розробили додаток, на якому позначені найзабрудненіші місця в країнах. Фактично, такі масштабні заходи організовують щосезону.

Креативно і масштабно в Естонії підійшли не лише до збору сміття. Наприклад, увесь громадський транспорт майже для усіх естонців безкоштовний. Це не лише вигідна соціальна ініціатива, яка допомагає зберегти копієчку місцевим. Але й екологічно вигідно. Бо естонці залишають автівки вдома і пересідають на автобуси чи тролейбуси.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Латвія і Естонія мають намір стягнути з РФ збитки за радянську окупацію.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка