В іспанських автобусах з’явилися крісла, які рятують в ДТП

Окремої статистики  щодо кількості постраждалих та загиблих в аваріях з автобусами в Європі ніхто не веде.  Всі ці ДТП  потрапляють до єдиного реєстру, та щоразу – це катастрофи з десятками постраждалих.

Перш, ніж розробити рятівне обладнання саме для автобусів, Серджіо Ріко 10 років відпрацював інженером  швидкої допомоги Мадрида. Він з власного досвіду знає, до такої аварії ніхто ніколи не готовий.

Ідея Серджіо дуже проста, в автобусі має бути все необхідне для якнайшвидшої і безпечної евакуації людини. Головне: зафіксувати і  не рухати постраждалого. А далі, чи не найголовніше: сидіння знімається, і просто на ньому рятувальники виносять  потерпілих.

Дивіться: Поворот смерті під Києвом

Рятувальна операція в автобусі зі звичайними сидіннями займає мінімум 2 години. Із системою E-rescue – півгодини. Це дарує саме ту годину, яка може врятувати  життя.

В одній швидкій є лише один спеціальний жилет для евакуації и кілька наборів ременів для фіксації. І коли швидка приїжджає на виклик, де одразу може бути 50 потерпілих – цього,  вочевидь, недостатньо. Крім того, лікар має рухати пацієнта, аби вдягнути на нього фіксуючий жилет.

Механізм, яким облаштовується сидіння, витримує навантаження в 1300 кг. І навіть після цього – спрацьовує. З автомобілями, щоправда, складніше, бо в кожної марки чи моделі різні  сидіння, які вимагатимуть розробку нової системи, як їх зняти . Але все це – питання часу та інвестицій.

До слова, сьогодні під Києвом сталася ДТП з маршруткою.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка