Біле море в Холодному Яру – 60 га пролісків розквітли на Черкащині

Холодний Яр на Черкащині вкрився білосніжним килимом червонокнижного підсніжника Складчастого. Зазвичай він росте в горах.  А тут облюбував рівнину. Поки науковці сушать мізки, як таке могло статися, рідкісний первоцвіт облюбував вже майже 60 га заповідної зони.

Насолодитися неймовірними пахощами і тендітною красою цих квітів їдуть звідусіль. Кілька км пішки звивистими стежками Холодного Яру. І в глибині лісових хащів відкривається неймовірна білосніжна галявина.

У світі є лише невеличкі популяції підсніжника Складчастого: у Румунії, Молдові, на Кавказі і на півночі Туреччини. В Україні цей вид поширений у Криму і Холодному Яру. Як потрапила гірська квітка сюди, на рівнину, для науковців і досі загадка.

Дивіться: 20 гектарів фіолетового моря: як на Закарпатті цвіте шафран

Нині тендітна квітка під захистом. Вже майже 20 років його охороняють студенти-біологи. Обходять локації, виявляють браконьєрів і пильнують, аби відвідувачі не витоптували білосніжний “килим”.

За останні роки підсніжники розрослися. У грудні минулого року тут створили ще три заказники, загальною площею майже 20 га, аби охороняти квіти. Цього року браконьєрів у цій місцині було не багато. Сама природа захистила підсніжники.

Вони неочікувано розквітли у теплому  січні, а потім в кінці березня. Це врятувало їх від ажіотажу перед 8 березня. Але студенти охоронятимуть ці первоцвіти ще два тижні, поки ті не відцвітуть.

До слова, в Японії квітучі сакури засипало снігом.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка