Біорегенерація кісток для бійців АТО коштує 460 тис. грн – держава дає 150 тис.

Важкі поранення, які дістали наші захисники, дають про себе знати. Декому загрожує ампутація.

Однак, українські медики дають надію –  відновлюють кістки, вирощуючи фрагменти з клітин пацієнта.

Така технологія, допомогла майже 60 пораненим військовим. Щоправда, міністерство охорони здоров’я поки міркує, чи варто підтримувати з держбюджету таку справу.

Така реабілітація коштує понад 460 тис. грн. Держава може дати 150 тис., решту доведеться шукати самому або з допомогою волонтерів.

У держбюджеті, є стаття витрат: 150 млн. грн на протезування та регенерацію. Але поки, звідти, на цю технологію грошей не витрачають.

Нам їх не можуть перерахувати, бо на сьогоднішній день, не існує порядку виділення цих грошей. Тобто, на державному рівні це не відрегульовано, – розповідає начальник юридчного відділу однієї з клінік, Денис Литвин

У міністерстві охорони здоровя пояснюють – кошти не переказують, бо ця медична технологія не затверджена в розвинених країнах, як приклад лікування.

Ефективність цієї методики не доведена. Я би не хотів нікого сварити або не сварити. Ми не можемо, за бюджетні кошти, експериментувати на поранених атошниках, – коментує заступник міністра МОЗ, Олександр Лінчевський

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка