Хабарництво просякло всю країну. Правоохоронна система не виняток. Одні дають – інші беруть. Та попри тотальну корупцію – ще є ті, хто намагається на своєму рівні розірвати цей ланцюг.
Поліцейський Женя став героєм. Хоча нікого не врятував, і навіть не затримав небезпечного злочинця. Він просто не взяв хабара у п’яного водія. Здавалось би нічого дивного. Патрульний просто робив свою роботу. Але його вчинок схвилював українців. Заклик “будь як Женя” миттєво поширився в соцмережах.
Дивіться: Суперсучасний тренажерний зал для поліції від уряду Канади за $45 тис.
Євген Даценко три роки слідкує за порядком на столичних вулицях. Дослужився до командира роти. Євген не дуже шикує на командирські 12 тис. гривень. Бо виплачує кредит за маленьку однокімнатну квартиру під Києвом. Він мігби покращити своє матеріальне становище на чергуванні, бо водії не рідко пропонують хабарі.
Експерти, які моніторять роботу правоохоронних органів кажуть: на початку створення патрульної служби корупції дійсно небуло, та за 3 роки ситуація змінилась.
В СБУ, прокуратурі, підрозділах МВС нині працює приблизно 700 тис. людей. А на хабарах щороку попадаються лише 300. І це незмінна тенденція за будь-якої влади.
До слова, у Росії поліцейським заборонили нічні клуби та відправили до церкви.