ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Битва за Київ: чи можуть звільнити Кличка з посади та прогалини в законі

Конфлікт між керівником Офісу президента Андрієм Богданом і мером Києва Віталієм Кличком, щодо розділення посад міського голови і керівника КМДА засвідчив правову колізію та недосконалість нашого законодавства. На Банковій наполягають: згідно із 118-ю статтею Конституції України, та восьмою статтею закону Про місцеві державні адміністрації, Віталій Кличко має бути звільнений з посади голови Київської міськдержадміністрації.  Адже так норма стосується керівників усіх держадміністрацій: йде президент – йдуть і вони.

Натомість на Хрещатику впевнені: столичний голова виняток, бо саме обраний мер автоматично має очолювати і КМДА.

Як аргумент тут наводять першу статтю закону Про столицю, де вказано, що виконавчим органом міськради є КМДА, а її голову призначає президент.

Ще раз нагадаю, кияни обирають владу, на яку покладають відповідальність за все, що відбувається в місті. А спроби розділити посади мера та голови КМДА є намаганням позбавити громаду, – Віталій Кличко.

В Асоціації міст України стали на бік столичного градоначальника.  Там нагадують, що в усіх обласних центрах  міськради самі формують виконавчі комітети, і всюди їх очолює мер.

Читайте: Кличко просить НАБУ відкрити кримінальну справу через заяву Богдана

Необхідність поєднання посад міського голови і керівника КМДА у 2003 та 2005 роках визнав і Конституційний суд.

Виходом із кризи можуть стати зміни до закону  Про столицю, із чітко прописаними повноваженнями Київради, створенням її виконавчого органу та відновленням райрад. Тоді КМДА перетвориться на префектуру, яка від імені держави стежитиме за дотриманням законності у Києві.

До слова, байки зі склепу: Кличко відреагував на заяву Богдана.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка