ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Через масштабні викиди Україну визнали несприятливою для життя

Американські екологи визнали Україну несприятливою для життя. Зі 180 країн світу, на початку року ми зайняли 109 сходинку. Через масштабні викиди у атмосферу шкідливих речовин, а саме вихлопних газів від автівок Україна задихається.

Транспорт, підприємства, теплоелектростанції – найбільші забруднювачі повітря. Щоденно вони викидають в атмосферу майже 15 тис. тонн шкідливих речовин по всій Україні. Понад 70% – це вихлопні гази автомобілів.

Дивіться: Бунт проти вимирання: в Європі, Америці і Австралії протестують екоактивісти

Фура, автобус чи скутер при спаленні пального викидає в повітря десятки кубометрів шкідливих сумішей щодня. Утім рівень їх концентрації, при спаленні, можна зменшити за допомогою сучасних фільтрів.

Зазвичай вихлопи майже не помітні, хоча дедалі частіше на дорогах видно авто з густим димом.  Такі гази шкодять довкіллю і здоров’ю людини.

Раніше кількість вихлопних газів вимірювала Державтоінспекція та екоінспекція. Контролювали насамперед стан маршрутних таксі та автобусів, якщо були порушення, штрафували.

Та після поліцейської реформи у листопаді 2015 року Держекоінспекцію позбавили права на перевірку.

Вже у серпні 2019 року уряд ухвалив рішення поступово її ліквідувати. На заміну буде створено природоохоронну службу, що стежитиме за станом довкіллям та здоров’ям населення.

Нагадаємо, у Маріуполі рівень викидів в атмосферу від металургійних комбінатів в десятки, а то і в сотні разів перевищує європейські норми.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка