Міжнародний День спонтанного прояву доброти (англ. Random Act of Kindness Day) – неофіційне свято, створене з ініціативи міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має набути планетарного значення.
Найбільш відоме це свято в країнах Західної Європи і в США, де в цей День в багатьох містах традиційно проходять благодійні заходи і марафони, в яких беруть участь відомі актори, громадські та політичні діячі.
Більш того, вчені довели, що прояви доброти корисні для здоров’я. З’ясувалося, що здатність демонструвати безкорисливість по відношенню до оточуючих може бути вродженою і відзначається навіть у маленьких дітей.
Фахівці з німецького Інституту Макса Планка з’ясували, що дитина у віці 1,5 років вже прагне допомагати іншим. Вчені стверджують, що демонстрація доброти – це природне і повністю відповідне нашому характеру поведінку.
Окрім цього, доброта впливає на поліпшення роботи мозку.
Наукові експерименти продемонстрували зв’язок між актами доброти і стимуляцією тієї зони головного мозку, яка відповідає за вироблення ендорфінів – так званих “гормонів задоволення”. Іншими словами, чим людина добріша, тим більш приємні емоції вона відчуває.
Раніше, Факти ICTV розповідали про тюленя, який “вирішив затоваришувати” з каякерами.
Читайте: Одружені люди здоровіше і щасливіше неодружених.
Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих.
Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки.