ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чи загрожує вам рак або серцевий напад: як роблять ДНК-тестування і ціна

Попередити загрози та небезпеки – майже 20-ть років тому науковці розшифрували ген людини і тепер, без цих знань, не обходиться жодна сфера, де задіяна сама людини – медицина, харчування та будь що. ДНК-тестування нині шириться світом і Україна не відстає від цього процесу. Ба більше: наші вчені створюють стартапи, котрими цікавляться провідні країни.

Чи варто вживати молоко, їсти хліб та скільки кави випивати за день – ще на цілу низку запитань можуть відповісти ваші гени.

ДНК-тест може попередити чимало небезпек

Чи, приміром, пом’якшити їх корегуванням їжі. Адже на чверть здоров’я людини складають гени, решта – звички і спосіб життя.

Дарія Лосєва – керує компанією, що робить такі тести. Аналізи досліджують лабораторії у Києві та Фінляндії. У тест-наборі 2 колбочки.

Читайте: Змінили ДНК до народження: вчені навчилися рятувати від вроджених хвороб

Стартап молодих українських науковців передбачає не лише лабораторні дослідження, а й рекомендації здорової дієти.

Гени покажуть – які мікроелементи чи вітаміни погано накопичуються у організмі, чи загрожує вам хвороба Альцгеймера, чи є сприятливе середовище для хелікобактерії, яка викликає виразку і навіть рак шлунка. Такі дослідження науково-обґрунтовані і дуже швидко розвиваються.

ДНК-тестування розповсюджене в розвинених країнах. Ціна від 600 до шести тис. грн. Поступово обстеження дешевшатимуть. Та вже нині можна подбати про своє здорове майбутнє і вчасно скорегувати життя.

До слова, вченим з Гарвардського університету вдалося записати відео на ДНК бактерії кишкової палички.

Теги: ,
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка