ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

День перемоги в Україні: внесок держави та роль українців у перемозі

Через величезні втрати і масштабний внесок у боротьбі з фашизмом Україну, а також Білорусь запросили бути засновником Організації Об’єднаних Націй.

Ніхто більше з радянських республік не був удостоєний такої честі.

При обороні Києва загинули, зникли без вісті або потрапили у полон понад 600 тисяч людей. Оборона Києва коштувала життя понад 600 тисяч людей. Величезні втрати були при битвах за Харків, Одесу і Севастополь. А 1943 року війна покотилась назад, и контрнаступ радянських військ був ще кривавішим. Київська наступальна операція і битва за Дніпро – понад мільйон загиблих, десятки тисяч лягли у землю у боях за Харків, Одесу, Корсунь, Львів, Крим і Ужгород. Україна втратила майже третину свого населення.

Звання героїв радянського союзу отримали понад 2000 українців, кожен третій генерал був родом з України. З майже трьох десятків маршалів також третина –  наші земляки.

Читайте: Правоохоронці переходять на посилений режим служби 8 і 9 травня

Втрати і внесок українців у перемогу над фашизмом були такі значні, що наша країна стала засновником Організації Об’єднаних Націй.

Нагадаємо, Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Які провокації і порушення були сьогодні на святкуваннях в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка