Українські рослини, які треба охороняти законом

дикі іриси

Різнобарвною веселкою розцвіли схили Північного Причорномор’я. Через сніг в тиждень пізніше терміну, але розпустилися маленькі дикі іриси. Квітка добре росте на бідних ґрунтах степу і охороняється законом, але поступово зникає.

На крутих схилах Південно-Бузького та Дніпровського лиманів розцвіли первоцвіти, з середини квітня першими прикрашають степ дикі іриси. Різнокольоровим килимом насолоджувалися більше 2000 років тому, ще стародавні греки, жителі сільських поселень міста-поліса Ольвія. І назвали квіти ім’ям богині веселки Іриди.

Дивіться: Українське Мертве море на Одещині – Куяльник потерпає від вандалів

Півники невибагливі, ростуть на суглинках – де інші квіти не виживають. Але і вони поступово зникають. Вітер і вода руйнують схили лиману і колонії квітів. Люди викопують рослини на продаж, випасають тут корів і розоряють цілинний степ. Миколаївські екологи ініцііровали створення на схилах лиманів ландшафтного заказника Ольвійська хора.

Природоохоронний статус повинен захистити мальовничі іриси, а також ще 20 видів унікальної флори і фауни північного Причорномор’я, які зникають. Дикі півники вже охороняють в 8 областях України. Їх планують занести і в Червону книгу Миколаївської області.

До слова, аналітики ООН підрахували, що до 2050 року українців стане на 36% менше.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Україна
Теги: Україна