Навчальний рік 2021-2022 має розпочатися 1 вересня у звичному режимі. У разі погіршення епідситуації перейдуть на дистанційне навчання ті школи, в яких не вакцинувалися 80% вчителів. І педагоги, і батьки, і учні цьому не раді, оскільки переконалися у неефективності такого навчання.
У Міносвіти не підбивали підсумків, скільки втратили діти за час дистанційки, проте результати ЗНО, зокрема з математики, невтішні. Третина учнів його взагалі не склала. Чиновники запевняють, що це не наслідок пандемії, бо перевіряли знання за всі роки навчання.
Стурбовані батьки перед початком нового навчального року шукають репетиторів, дехто взагалі забирає дітей із звичайних шкіл і переводить у спеціалізовані дистанційні.
– Кількість дітей зросла на відсотків 25 одразу. Батьки стурбовані. Коли вони приходять на нашу платфору, відразу зникає вся напруга, – розповів директор дистанційної школи Артур Кочарян.
Вчителька Людмила Дорошенко пояснила, що дистанційна освіта в спеціалізованій школі передбачає розроблені уроки на цілий рік, а в загальноосвітній школі це все готується, коли вже починається карантин.
За час пандемії та карантинів держава так і не створила зручну платформу для дистанційного навчання. У МОН переконують: зробили все, що могли. Записали онлайн-уроки, намагалися забезпечити інтернетом усі школи.
Вперше у держбюджеті передбачено 900 млн грн для закупівлі ноутбуків для вчителів. Далі планують разом з Мінцифри записувати відео-курси, допомагати вчителям, тобто розвивати дистанційку.