Біо, еко, органік, натуральний чи зелений. Товари із такими надписами часто розкуповують із прилавків швидше. Бо ми спокушаємося на нібито корисні товари. Та часто красиві слова – відверта брехня. Це називається грін вошінг, у перекладі з англійської зелене окозамилювання.
Виробник заявляє про якісь переваги, не має на це ніяких підстав і таким чином отримує перевагу конкурентну на ринку, вводячи в оману споживача.
Наприклад, освіжувач повітря із одного з супермаркетів Києва, виробник гордо підписує ЕКО,однак на ньому немає жодного маркування екологічного стандарту.
Також тест на екологічність не пройшли і натуральна каша, органічна локшина та біопакети.
Але за словами Володимира Лапи, голови Держпродспоживслужби, забороняється введення в обіг біо, еко і так далі, але не передбачається відповідальність за таке маркування, відповідно притягнути до відповідальності і довести це надзвичайно складно.
Тож покупці мають знати, товар можна вважати органічним чи екологічним, якщо на ньому є не лише надпис, а відповідний логотип сертифікату якості. Для органіки, тобто виробленого без мінеральних добрив та хімії продукту – це зелений листок, привезений із Європи і найбільш впізнаваний. Сумлінні виробники ці позначки ставлять на найбільш видному місці.
Дивіться: Ферма на даху в центрі Парижу – вирощують помідори та розводять курей
Біля самого євролистка розташований номер того чи іншого сертифікату. В тому випадку, якщо написано органік, або органічний, але немає євролистка відповідного маркування, краще відмовився від продукту.Те саме стосується й екологічного маркування.
Усі логотипи, які підтверджують якість товару, його натуральність чи екологічність – зібрані на некомерційному сайті gpp.in.ua. І кожен може дізнатися, що означають різні логотипи на етикетках товарів.
До слова, Факти ICTV писали, як з нуля створити прибуткову еко-ферму.