ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Екзамени під загрозою. У Польщі третій тиждень страйкують вчителі

Польщу поглинули страйки вчителів – майже місяць освітяни не виходять на роботу, лише після підвищення зарплат обіцяють повернутися до шкіл. Уряд поки на поступки не йде. Батьки дітей розлючені і не стримують слів на адресу вчителів. Якщо ситуацію не змінити – нікому буде приймати іспити.

Замість йти на заняття – вчителі з різних міст Польщі їдуть до Варшави. Сподіваються там їх почують. Основна вимога: підвищення базової зарплатні на 200 євро. Страйк освітяни розпочали ще три тижні тому, але влада на поступки не йде. Та більше – багато поляків критикують вчителів за їхнє бажання отримувати більше.

Читайте: У Польщі страйкують вчителі – вимагають підвищення зарплат на €300

Озброєні плакатами вчителі – прийшли під будівлю міністерства освіти.

Вигукували: “Ми будемо працювати, але за справедливу плату”.

Адже їх зарплатня – нижча за середню в Польщі. Щоб вгамувати пристрасті – президент Анджей Дуда погодився стати посередником між сторонами конфлікту. Запросив освітян до своєї резиденції – Бельведерського палацу.  У п’ятницю там проведуть круглий стіл.

Якщо домовитися не вдасться, доведеться переносити вступні іспити по всій Польщі. Поки ж екзамени у восьмикласників приймали  директори шкіл і волонтери.

До слова, в Аргентині не розпочався навчальний рік через страйк вчителів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка