ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Епатаж, емоції та сюрреалізм: секрети успіху Сальвадора Далі

11 травня 115 років тому під час страшної бурі, яка навіяла чорну депресію в Іспанії, на світ народився легендарний художник Сальвадор Далі. Принаймні, так говорить легенда.

Натомість, фактом є те, що він став найвідомішим у світі сюрреалістом і прославився як епатажна, іноді навіть божевільна людина. Першу свою картину Далі намалював, коли йому було шість.

Творчість іспанця можна назвати одним словом – буревій. Емоцій, ідей, планів. Таємниці його сюрреалістичних полотен розгадують і досі.

Читайте: Кубізм vs футуризм. Як навчитися розуміти мистецтво

Наука, сексуальна революція, підсвідомість, нацизм, атомні бомби та релігія. Сальвадор Далі розкривав найглибші та найактуальніші теми – часто революційні для свого часу.

Встиг прославитись Далі і в рекламі. Саме він автор відомого логотипу Чупа Чупс. Грошей за нього не взяв, натомість вимагав коробку льодяників щодня.

Неймовірний епатаж, беззаперечний талант та глибокі ідеї Далі – нині такі ж актуальні, як і півстоліття тому, коли жив і творив найвідоміший сюрреаліст світу. Він був перший, хто нахабно сказав: сюрреалізм – це я. І зміг ним стати.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в Іспанії ексгумували тіло Сальвадора Далі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка