ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Фінська система освіти: комплексне навчання та своя думка

В атмосфері свободи, невимушеності та довіри проходять уроки у фінській школі. Фінляндія має загальнонаціональний навчальний план, в якому  саме дитина на першому місці.

Раніше діти відчували, що вчителі їх не слухають і не піклуються про них. Тепер вони це змінили. “Як ти?”, дуже популярне запитання від вчителя у фінській школі.

Головний принци Фінської системи освіти,  навчання на основі феномену. Будь-яке поняття  чи проблему вивчають комплексно. Наприклад Балтійське море, діти пізнають його з географічного боку, мов країн, розташованих біля нього, з точки зору  біології – вивчають риб, які живуть у ньому, економіки тощо. Тобто в основі не дисципліна, а явище  чи поняття.

Фінських дітей вчать орієнтуватися в будь-якій сфері і бачити ситуацію загалом. Дітей на уроках заохочують дискутувати та висловлювати свою думку. Навчальний день – 5-6 уроків, однак він дуже насичений, зате домашнє завдання  мінімальне. У Фінляндії на його виконання дитина має витрачати не більше 30 хв. Фіни переконані – в  учнів має бути нормальне дозвілля, бо основні знання він здобуває на уроках.

Домашні завдання часто творчі, написати свої враження про щось. Описати якусь подію, щось прочитати, чи подивитися.

Дивіться: Без щоденників і криків: шкільна освіта у Фінляндії

Урок біології у початковій школі, діти вивчають будову рослини. Зараз учитель пропонує всім вийти на двір, знайти квітку і описати її. Урок переміщається на свіже повітря.

За допомогою спеціального пристрою вивчають програмування, діти навіть пишуть коди для невеликих роботів, аби ті рухалися. Також учні працюють з анімацією та з 3Д-принтером.

Справжнє здивування, урок трудового навчання та урок роботи по дереву. Клас не розділяють на дівчат і хлопців. Хлопці шиють, а дівчата з наждачкою.

Є у фінській школі предмети, про які в Україні і не чули. Тут дітей готують до реального життя і вчать самостійності.

Звичайний урок у фінській школі, домашня економіка. Дітей з 7 класу вчать готувати їжу, прибирати в домі та навіть формувати сімейний бюджет.

На питання завдяки чому фінська шкільна освіта стала найкращою у світі, відповідь одна – рівність. Для фінів головна цінність, повага до всіх, незалежно від віку, соціального стану чи національності.

До слова, чому і як навчають дітей в фінських дитсадочках.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка