Хто такий Микола Пирогов і чому його ребальзамують за 200 тис. грн

Хто такий Микола Пирогов і чому його ребальзамують за 200 тис. грн

Вінницьким науковцям виділили необхідні 200 тис. гривень для збереження першого в світі забальзамованого тіла. Рішення ухвалили тиждень тому, до цього вінничани вже встигли зневіритися адже виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я заявляла – ці гроші краще віддати хворим дітям. Однак, тоді б тіло хірурга-науковця Миколи Пирогова – можна було втратити. 137 років назад родина лікаря вирішила зберегти тіло для історії медицини. Медики та науковці вже були готові скинутися зарплатами – лиш би вберегти Пирогова.

Читайте: Розкрито таємницю давньоєгипетських мумій.

Кожні 5-7 років науковці обстежують тіло – та проводять ребальзамацію. Раніше це робили російські спеціалісти і за великі гроші. Цього разу потрібно 200 тис. гривень, які і стали причиною скандалу. Тіло всесвітньо відомого хірурга – вперше у такий спосіб зберегли, через 43 роки процедуру повторили з Володимиром Леніним.

Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини, заснував військово-польову хірургію та започаткував використання анестезії при операціях. Вже за тиждень почнеться процес ребальзамації, до того часу куплять всі потрібні препарати. Вчені просять більше не економити на цьому, адже це медична історія.

До слова, вчені розшифрували ДНК мумій.

Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Україна