Інспекція кількох парків у столиці та Харкові з’ясувала, що у багатьох місцях треба кататися на власний ризик. Атракціони часто морально застарілі, їм понад 40 років.
Центральний парк розваг у Харкові. Фактично, тутешній Діснейленд. Ось гойдалка зависає у повітрі на висоті кількох десятків метрів. Страшно, кажуть відвідувачі, безпечно – відповідають інженери парку.
Атракціони завезені з Німеччини, США та Італії. Це компанії зі світовим ім`ям, контролює безпечніть атракціонів спеціальна система, вона бачить похибку в роботі машини і скидає повідомлення інженерам.
А це парк на околиці міста, саме сюди відправили допотопні каруселі після реконструкції центрального парку. Парк Перемоги, тут наче потрапляєш у минуле, з колонок лунають радянські пісні з ретрорепертуару, і каруселі.
Дивіться: Американські muscle car, радянські волги, авто із баром та машина Брежнєва – Old Car Land 2018
Ми інспектували ці каруселі торік, тоді у власника не було дозвільних документів на експлуатацію, цьогоріч, каже, зробив висновки – дозвіл Держгірпромнагляду, техдокументація – все в нормі. Та така відповідальність поки – виняток.
У Держпраці кажуть: атракціонів із підвищеною небезпекою в країні – 1,5 тис, а от перевіряти документи у власників ця стуктура має право лише раз на 5 років. Така норма діє з 2005-го.
Тобто, власники повинні самі замовляти експертизу – раз на рік. І якщо муніципальні це, як правило, роблять, то приватні – не завжди. Штраф за невиконання смішний.
Працівника можуть оштрафувати максимум – на 170 грн. Власника – на 510. А ось батути та мотузкові парки взагалі атракціонами не вважають.
Чиновники радять батькам перевіряти усі можливі документи, не викидати квитків, а туди, де їх не дають, взагалі не потикатися.
До слова, у Китаї у парку атракціонів Xihu Park чоловік загинув, випавши з атракціону.