Кавовий бізнес і еко-ферма. ООН дала гроші переселенцям

Кавовий бізнес і еко-ферма. ООН дала гроші переселенцям

Вимушені переселенці, яких війна на Донбасі примусила тікати зі своїх домівок, від держави отримують компенсацію на житло та грошову допомогу. Небайдужі до їх долі і міжнародні організації.

Програма розвитку ООН разом із владою Японії провели конкурс бізнес-ідей серед переселенців. Свої заявки прислали більше двох тисяч людей, обрали 281. І саме на ці проекти виділили 38 млн гривень.

Така буденна для мільйонів українців щоденна кава для Ольги нещодавно набула іншого сенсу та надихнула на нове життя. Історія дівчина типова для жителів окупованих районів.

Після захоплення терористами Донецька стало зрозуміло – участь у проукраїнських мітингах  бойовики патріотам не пробачать.  Пересидівши чергових обстріл в підвалі, влітку 2014-го дівчина виїхала з міста. Відкрити свій власний маленький бізнес з обсмажування кавових зерен змогла лише зараз, вигравши максимальний грант від ООН для переселенців.

Дивіться: Школа каліграфії та офтальмологічний цетр. Як переселенці відкривають бізнес з нуля

Найважчим було скласти бізнес-план, який би переконав творчу комісію. Знань підприємництва бракувало, але пересилило бажання відволіктися від думок про війну.

У підсумку 75% коштів на закупівлю обладнання виділили міжнародні організації – 25% – власні гроші. За умовами ґранту – обов’язкове офіційне працевлаштування чотирьох людей.

ООН разом з іншими міжнародними донорами виділило більше 38 мільйонів гривень на реалізацію бізнес-проектів для переселенців по всій країні.

До слова, швейне дерево у Києві виконує бізнес-бажання.

Маргарита Верещагіна Відеоредактор
Категорії: Україна