Кібербезпека країн: як захищається Україні і хто нам допомагає

Кібербезпека країн: як захищається Україні і хто нам допомагає

Кібербезпека та дезінформація в Україні та на Заході, тема публічної панельної дискусії, організованої фондом Віктора Пінчука. Послухати провідних експертів у галузі безпеки зібрались понад 400 гостей. Це вже другий такий безпековий захід. Фонд Віктора Пінчука також організовує круглі столи з питань безпеки у Києві та український ланч у Мюнхені. Аби підкреслити важливість України для безпеки Європи й підтримки світового порядку.

У конференц-залі Дипакадемії при МЗС України – аншлаг. Студенти, науковці, лідери думок, експерти з питань безпеки та стипендіати освітніх програм Завтра.UA та Всесвітні студії. Така цікавість гостей зрозуміла. Тема дискусії – кібербезпека та дезінформація в Україні та на Заході. А спікери світові фахівці з питань безпеки.

Це вже друга публічна панельна дискусія з питань безпеки. Фонд Віктора Пінчука також організовує круглі столи з питань безпеки у Києві та український ланч з нагоди Мюнхенської конференції з безпеки. Сьогоднішня лекція особливо актуальна напередодні майбутніх президентських та парламентських виборів в Україні.

Досвід України у подоланні кібератак унікальний для світу. Розпочинає дискусію Лауреат Пулітцерівської премії і модератор заходу Енн Еплбаум. Україна на передовій захисту інформації. Адже у гібридній війні проти нас спрямована масивна дезінформаційна атака.

Читайте: Росія готує нову кібератаку на Україну: як захиститися (СПИСОК РОУТЕРІВ)

Сьогодні Україна відіграє у світі дуже важливу роль. Україна, своєрідний полігон, де випробовуються основні методи та стратегії, зокрема, з кібербезпеки. Це й протидія гібридній війні, дезінформації, масштабним інформаційним кампаніям.

У протистоянні кіберзагрозам цінний досвід Естонії. Адже 11 років тому саме вона зазнала он-лайн атак на рівні держави. Естонія була змушена закрити банки, урядові офіси та газети. Сьогодні країна готова ділитись досвідом і закликає до міжнародної співпраці.

Кібервійна ставатиме дедалі сильнішою. Інтернет-атаки допомагатимуть вести протистояння у реальному світі.

Тож гуртування всередині країни та міжнародна підтримка мають стати надійним щитом від кіберзагроз.

Єдиний можливий спосіб захиститись від кібератак – аби компанії, громадський сектор працювали разом з урядом, також аби нації працювали з ними. Це не проблема, яку може хтось розв’язати одностайно. Її можна вирішити тільки разом.

До слова, Верховна Рада вже сьогодні може проголосувати за законопроект про створення Антикорупційного суду. Факти ICTV з’ясували, які зміни принесе прийняття закону.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Україна