Книги сильніші за танки. Як воїн АТО заснував українську книгарню за 20 км від фронту

Книги сильніші за танки. Як воїн АТО заснував українську книгарню за 20 км від фронту

На фасаді цієї невеличкої книгарні фото бійця АТО – не випадкове. Сергій Бахонько – перший боєць, який загинув у роті старшини Володимира Дериведмедя. Відвоювавши добровольцем у батальйоні Азов, “Батя” – такий позивний був у Володимира, тепер відкрив власну книгарню у рідному Бахмуті.

Зробив це у пам’ять про іншого свого бойового побратима, Антона Цедіка, який загинув під час виходу колони батальйону Донбас з оточення під Іловайськом. Назва ж книгарні Еней – це позивний загиблого друга. Він над усе любив книги.

Дивіться: Особливий порядок в зоні АТО – які нові функції і права отримали бійці

Повернувшись до мирного життя, “Батя” вирішив, що відтепер боротиметься за свою країну за допомогою книг, та заохочуватиме земляків читати українською. Книгарня хоч і невелика, тут є все: від літератури для дошкільнят до книг для бізнесу.

Володимир каже, частину передали самі автори. А ще “Батя” неабияк пишається своїм відеоархівом, де відвідувачі книгарні читають вірші, або співають пісні українською. У його книгарні співали й декламували українські вірші і гості-земляки, які давно живуть в різних країнах світу.

Щоправда книжковий бізнес у “Баті” поки не дуже дохідний, частіше заходять ксерокопії зробити, часом вишиванки купують. От вже за місяць за оренду заборгував. Та досвідчений вояка не здається: каже, великі справи часто роблять невеликими кроками.

До слова, дітям Маріуполя безкоштовно роздали книги Стівена Хокінга українською.

Категорії: Україна