Лихоманка замість опалення: де в Україні досі холодні батареї

Лихоманка замість опалення: де в Україні досі холодні батареї

У напівхолодних квартирах останні 5 років – понад півтисячі мешканців двох 16-ти поверхівок у Києві. Дітей вдягають тепліше і вмикають елекрообігрівачі. Не раз у свої оселі викликали Київенерго, аби заміряли температуру. Та вони приходять, коли за вікном плюс, а квартира нагріта від конвекторів та газу.

Та проблема не у кількості батарей, а у тиску в трубах, який подає Київенерго, переконують мешканці. Він недостатній, аби тепло підіймалося на шістнадцятий поверх. Раніше, щоб при такому тиску на останніх поверхах не морозило, у бойлерній працювало 2 додаткові насоси. Та 10 років тому вони зламалися.

Читати: Як розрахувати вартість опалення.

Лагодити насоси Київенерго не збирається. Будинки підключили до загальної системи. І байдуже, що вона розрахована лише на подачу тепла у дев’ятиповерхівки. Та як тільки монополіст дізнався, що тут працюють Факти, збільшили градус тепла, а ближче під вечір  прес-служба, яка обіцяла лише письмову відповідь, запросила нас навіть оглянути бойлерну.

Однак, люди переконані – якщо насоси не полагодять, то вже завтра – температура знову впаде. Таких висоток у столиці, де тиск не піднімає гарячу воду і тепло на верхні поверхи – сотні. Та вплинути і змусити енергокомпанію сумлінно виконувати свої функції – практично нереально. Адже вона монополіст на цьому ринку. Єдиний шанс у мешканців вплинути на постачальника – щодня фіксувати показники на вході до будинку та йти до суду.

До слова, місто Южне в Одеській області залишилося без води й опалення.

Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Україна