Мораторій на продаж землі: хто страждає та як боротися

Має всі шанси оздоровитися і здійснити прорив економіка країни у разі скасування мораторію на продаж земель сільсько-господарського призначення. Та українська влада тягне з цим питанням вже 17 років, не відпускаючи ласий шматок заробітків, що осідають точно не в кишенях тих, хто цю землю обробляє.

Обурений неможливістю розпоряджатися своїм паєм пенсіонер Віктор Цицюра звернувся до ЄСПЛ і поскаржився на державу Україну за порушення своїх прав на землю. Чекав рішення 3 роки і виграв: Європейський суд закликав Україну врегулювати законодавство і повернути людям законне право на землю.

Читайте: За 17 років мораторій на продаж землі безрезультатно продовжувався 8 разів – Ігор Ніконов

Успішний приклад пана Цицюри може спровокувати снігопад подібних позовів, і тоді авторам популістських пісень про землю доведеться кардинально міняти свій репертуар.

У заручниках – майже  7 мільйонів пайовиків. Понад півтора мільйона із них – люди, яким вже за 70. А також – малі фермери, яким завжди бракує грошей, але вони не можуть отримати позики у банку, бо паї не беруть під заставу через той же  мораторій. Врешті в чужу землю ніхто не інвестує, лише виснажує. Через заборону українська економіка втрачає мільярди.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, де, як і чому в Україні нелегально скуповують землю

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка