Морські прикордонники: як працюють, що захищають і кого ловлять

морські прикордонники

Після затримання українськими морськими прикордонниками судна Норд, яке знаходилося в акваторії Азовського моря під російським прапором, активність іноземних кораблів тут дещо зменшилася.

Втім, штаб антитерористичної операції поширив повідомлення, в якому вже українських рибалок попереджають про ймовірні провокації та затримання з боку російської федерації. Тож ситуація на морі залишається не спокійною.

Ранок на Азовському узбережжі і майже повний штиль. На чергування разом із прикордонниками Маневрової групи Маріупольського загону морської охорони виходили двома катерами. Під кормою у кожного – потужний танковий двигун, який дає змогу пересуватися по воді із швидкістю до 60-ти кілометрів на годину.

До того ж, ці судна досить маневрені, що допомагає швидко затримувати порушників.

На відміну від сухопутних прикордонників, зміни на патрулюванні у морі можуть тривати від кількох годин до кількох днів. Під час рейду бійці  спостерігають за акваторією та готові за командою доставити катери для перевірки підозрілих суден.

Читайте: Операція Об’єднаних сил на Донбасі. Що зміниться з 30 квітня

У відкритому морі неподалік Приморська прикордонники зупиняють риболовецький корабель Лера. Це майже точна копія затриманого нещодавно судна Норд, яке під прапором російської федерації виловлювало рибу в районі Обіточної коси. Такі риболовні сейнери мають холодильні камери на двадцять тон і займаються переважно промисловим виловом бичка.

Під час перевірки з’ясувалося, у цих рибалок із дозволами все в порядку.

Маріупольський загін морської охорони контролює майже 200 кілометрів акваторії Азовського моря – від Маріуполя до Бердянська. Як стверджують прикордонники, після останніх гучних затримань порушників морських рубежів кораблів, на яких вловлюють рибу, на цій території поменшало.

Однак сезон лише розпочався. Водночас попереджають і українських рибалок  про ймовірні провокації та затримання з боку російської федерації, особливо неподалік тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо, Петро Порошенко бачить майбутнє чорнобильської зони у розвитку на цій території нових прогресивних технологій.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Україна