Мутації та смерть. Розвалене сховище хімікатів труїть людей на Херсонщині

Жителі села Федорівка, радіються сонячному дню і свіжому вітерцю з півдня. Якщо дме із заходу, зачиняють кватирки. У повітрі нестерпний їдкий запах.

Джерело хімічного смороду у кількох кілометрах поблизу станції Строкова. На розваленому сховищі отрутохімікатів, нічийні пестициди. Майже півтори тисячі тон під завалами бетону просто у землі та у 50-ти бетонних ємкостях. Кілька з них вже протікають, хоча розраховані на 200 років зберігання.

За запахом речовина дуже схожа на дуст. У невеликих кількостях може викликати отруєння, у великих кількостях смерть.

За результатами досліджень інституту геохімії навколишнього середовища академії наук України, концентрація дусту у ґрунті поблизу сховища перевищує норму у 5 тисяч разів, а інших пестицидів – у 16 тисяч разів. Сільрада попрохала допомоги в міжнародній організації, що має досвід поводження з хімікатами.

До 2013-го року за державною програмою пестициди вивозили за кордон. На Херсонщині не встигли позбутись майже 2 тисяч тон нічийних отрутохімікатів. Це найбільший обсяг отрути в країні. Тепер її утилізація коштує 100 мільйонів гривень.

Читайте: Як заробити на власному смітті та допомогти екології

Міністерство екології не надає ніяких рекомендацій з даного приводу.  Ми кожен рік звертаємось неодноразово, щоб нам надали фінансову допомогу.

За різними оцінками на території України на 720-ти складах залишилось більше восьми тисяч тон отрутохімікатів.

Один із шляхів – це утилізація на заводі в Польщі. Але за їх інформацією, в Україні немає перевізників, які мають ліцензію. Другий можливий крок, більш сучасна консервація, але за умови, що сюди буде завезено пестициди з трьох таких же об’єктів. Люди просто на це не підуть.

В міністерстві екології готові надавати ліцензії українським фірмам з утилізації та планують співпрацю з іноземними компаніями. Але офіційний документ – національний план управління відходами ще розробляють.

Є рівноцінні 2 шляхи – або перероблення в межах України, або експорт відходів на переробні підприємства Європи, для їх подальшої утилізації.

Допоки над вирішення проблеми думають, біля складів отрути люди почали викидати ртутні лампи. І це ще швидше наближає екологічну катастрофу.

Нагадаємо, через планові гідравлічні випробування тепломереж у житлових будинках у центрі Києва з 17 по 30 квітня не буде води.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка