Миколаїв задихається від смороду – каналізація у місті 3 тижні без ремонту

У Миколаєві перші дзвіночки каналізаційного колапсу. Третій тиждень водоканал долає наслідки аварії на великому колекторі. На заміну труби власних грошей в комунального підприємства немає, а резервного фонду міста не вистачило.

Аварія визнана надзвичайною ситуацією. І кошти на її ліквідацію депутати обіцяли надати на найближчій сесії. Однак, у передаварійному стані знаходяться ще 33 км труб. На їх заміну необхідно більше 2 млрд грн. У підприємстві прохають депутатів ухвалити програму, аби щороку виділяти гроші і поступово відремонтувати усю мережу.

На вулиці Лєскова провалилась дорога і каналізація розлилася по дворах. Нині тут 5 ям. Дві з них вирив водоканал, аби прочистити трубу, яку засипало ґрунтом. У провалах постійно біжать стоки. Сморід нестерпний. Людям терпець уривається.

Дивіться: Країни ЄС оштрафують Україну за сміття – щохвилини 400 пластикових пляшок

Аби не відключати від води мікрорайон з 30-ма тисячами жителів, стоки перекачують у 2 пластикові труби, але їх потужності не вистачає і брудна вода накопичується у ямах. Комунальники прочищають і аварійний колектор, щоб той запрацював хоча б у розритому стані.

У водоканалі аварію вважають закономірною, залізобетонну трубу не можна відремонтувати. Її треба було замінити ще 22 роки тому. І так з усіма старими колекторами в місті.

На реконструкцію 700 м колектора потрібно 17 млн грн. У резервному фонді міста є  тільки 2 млн. Аварію визнали надзвичайною ситуацією, тому чиновники сподіваються, що іїм допоможе столиця.

Техногенна аварія може статись будь-якої миті. А з потеплінням вона загрожує ще й масовими епідеміями.

До слова, під Дніпром горіло 1,5 тис. м² сміттєвого полігону.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка