Найвизначніші пам’ятники Тарасові Шевченку

Найвизначніші пам’ятники Тарасові Шевченку

Шевченко-інтроверт у Білорусі, Шевченко-юнак у Чехії, і Шевченко – імператор у Римі. У яких тільки образах не постає наш Кобзар. У  світі йому майже півтори тисячі пам”ятників. Це рекорд для будь-якого діяча культури.  Найбільше монументів на  Прикарпатті – понад 200, удвічі більше ніж на рідній Тарасовій Черкащині.

Харківський Шевченко – взірець радянської трактовки, рішучий і цілеспрямований. А ковельський монумент насправді найвищий у світі  пам’ятник Шевченку. 7 метрів заввишки і 20 тонн вагою. Тут Тарас – поважний мудрець. Здійняв праву руку і вказівним пальцем повчає.

А перший в Україні пам’ятник молодому Шевченку у Звенигородці. Пам’ятника Шевченкові у патріотичному Львові довелось чекати чи не з сотню років. Намагались спорудити монумент ще за часів Австро-Угорщини, збирали гроші місцеві і за радянської влади, втім марно, постав у бронзі Тарас лише через рік після проголошення Незалежності.

Дивіться: Українців на вулиці попросили продовжити вірші Шевченка. Реакція вразила

Київського Шевченка довго не знали куди поставити. Був варіант навпроти Бесарабки, на Подолі  чи над Дніпром. Розглядали понад 100 варіантів. Так довго думали, що гроші на памятник розтратили. Та врешті Тарас зависочів на місці російського імператора Миколи 1-го, а саму скульптуру виготовив тричі лауреат Сталінської премії Манізер. Нині пам’ятник майже весь зелений від близькості ріки, і це благородна ознака того, що він живий.

До слова, в Україні святкують 204-у річницю від дня народження поета Тараса Шевченка.

Категорії: Україна