ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Нові потяги та електронні квитки: які новації готує Укрзалізниця

На фастівському вокзалі – жваво. Люди їдуть до Києва за 70 кілометрів – на роботу і навчання. Електричкою – уп’ятеро дешевше, ніж на маршрутці. Шлях до платформи лежить повз турнікет. Але для зайців це не перешкода.

Щойно приїздить електричка, пасажири зриваються на біг, бо й куплений квиток місця не гарантує. Що ближче до столиці, то у вагонах тісніше. Де туалет – питати не доводиться, тому що чути одразу за запахом.

Квиток має коштувати не 10, а щонайменше 30 грн., – порахували в Укрзалізниці, бо нині приміські електропоїзди курсують у збиток. Та ще й місцева влада заборгувала за своїх пільговиків майже півмільярда. Тому не те, що нові вагони купувати, а й старі ремонтувати, мовляв, немає за що.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, який і має відповідати за стан справ на залізниці, проблеми визнає. Кілька років тому він пропонував купити в Німеччині їхні списані дизель-поїзди, але з боку Укрзалізниці не було зацікавленості у цьому.

Через затяжний конфлікт із попереднім керівництвом Укрзалізниці, міністр здебільшого критикує, а конкретної допомоги нема, – нарікають у відомстві.

Читайте: Укрзалізниця виявила незаконну виплату премій на 50,9 млн грн

У сусідній Польщі, звідки родом попередній очільник Укрзалізниці Войцех Балчун, приміські перевезення теж були збиткові, допоки  їх не приватизували. Тепер пасажирів обслуговують десятки приватних компаній. Конкуренція породила якість.

Українські пасажири, тим часом, і те, що мають, берегти не навчилися, – нарікають в депо. Кожна електричка приїздить сюди завалена сміттям, брудна і потрощена. Ані  на вандалів, ані на безбілетників кондуктори вплинути не можуть.

Поїздка в українській електричці – випробування не для слабких людей. Середній вік потягів 35-40 років, вони  постійно ламаються. Лише за 4 місяці цього року було понад тисяча поломок. А ті, що їдуть, вражають жалюгідним станом.

Додайте сюди ще й вандалізм самих пасажирів і картина вимальовується критична. Тож керівництво Укрзалізниці обіцяє кардинальні зміни у системі приміських перевезень – і нові потяги, і нову логістику, і електронний квиток.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що у потягах Укрзалізниці з’явилися сучасні ролети.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка