Пісок у роті та на одежі: звідки бурі з бруду у Львові

пісок

На зміну снігу – пісок. З початком теплого сезону у Львові, як в пустелі. Час від часу здіймається піщана курява. А все через те, що піскосуміш, якою рятували дороги від ожеледиці взимку, не прибрали навесні. Від пилюки страждають люди і рослини.

Комунальники кажуть, цього року використали рекордну кількість солі з піском. Через те не встигають прибрати. А тим часом у мерії кажуть, що вже шукають альтернативу мішанці, щоб обробляти автошляхи взимку наступного року.

Сніг зійшов, але сліди залишилися. Після зими культурна столиця радше нагадує приморське місто. Тонни піскосуміші, якою посипали дороги взимку – на дорогах, тротуарах і газонах. Подекуди комунальники змітають їх в пакети, втім більшість лежить у таких купках просто неба. Пісок розносить вітер, і всім цим дихають люди.

Купки замели, та не вивезли. До того ж вулиці після прибирання, мали б зволожувати. Поливальних машин у місті  9, та побачити їх у роботі не вдалося. Дихати важко, а пил осідає на машини, рослини і все навколо.

Читайте: В Україні узаконили самобуди – закон набув чинності

Люди нарікають на бездіяльність комунальників, тож до справи взялися активісти. Вони самі очищають від піскосуміші ґрунт довкола дерев, адже певні, пісок із сіллю не пропускає воду в коріння. Люди склали петицію, аби змусити комунальників піскосуміш замінити на більш екологічний матеріал.

Екологи твердять – суміш не лише шкідлива для здоров’я, а й блокує дощоприймачі, тож вода під час дощу сюди стікає повільніше. Додають, за кордоном вже давно знайшли альтернативу. Зокрема – гравій.

У міськраді запевняють, що шукають альтернативу. Та це буде не гравій – на вузьких вуличках Львова його буде важко прибрати. Піскосуміш можуть замінити на технічну сіль. І це коштуватиме 2 тисячі гривень за тонну, замість 400 гривень.

За зиму місто використало рекордну кількість піскосуміші – 15 тисяч кубічних метрів. Повністю прибрати місто від бруду чиновники обіцяють за два тижні.

Нагадаємо, у Луцьку зникла дорожня розмітка. Після зими на дорогах міста, ні пішохідних переходів, ані смуг.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Україна