ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Північний потік 2: як Росія намагається ізолювати українську газотранспортну систему

Допоки світова спільнота засуджує черговий прояв російської агресії проти України, Газпром продовжує реалізацію своєї давньої диверсії – ізоляції нашої газотранспортної системи. Раніше стратегічна транзитна труба України транспортувала до Європи понад 140 млрд кубів російського газу. Нині ж обсяги вдвічі менші. Та й тих скоро не стане.

У Нафтогазі визнають: Газпром цілеспрямовано обходить українську ГТС. Уже нинішні обсяги транзиту для нас збиткові.

Найгірше, що обійти Україну з флангів Газпрому допомагає Європа, зокрема Німеччина. Там Північний потік-2 називають винятково бізнес-проектом і запевняють: транзит Україною збережеться. А обхідні трубопроводи начебто потрібні, аби задовольнити зростаючий попит. Та в цю версію не вірять навіть у самій Німеччині.

Читайте: Гройсман: Північний потік-2 – форма прихованої війни РФ проти ЄС

Офіційний Київ на найвищому рівні вмовляє європейців схаменутися й зупинити обхідні газопроводи. Адже в підсумку монополія Газпрому вдарить не лише по Україні, а й по ЄС.

Та європейці наче й не чують. Західні компанії укладають труби для Газпрому. Шанс зупинити процес з’явився лише після захоплення Росією українських моряків. Принаймні в проекті доповіді про відносини з Москвою Європарламент закликає зупинити будівництво Північного потоку-2. Паралельно на проект тиснуть США. Там готові застосувати санкції до європейських підрядників Газпрому.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Трамп може зупинити Північний потік-2.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка