ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Помічник народного депутата: як ним стати, обов’язки та зарплата

Що потрібно аби стати помічником народного депутата та чим потрібно займатись? День помічника може початися о 7 ранку і закінчитися о 4 ночі. Він відповідає на запити і кореспонденцію, їздить виборчим округом. Більше того – потрібно не просто досконало знати закони, а й їх створювати.

Потрапити на службу до народного депутата не так вже й складно. Найпростіший варіант – піти у школу помічника народного депутата. Там в різні часи викладали Леонід Кравчук, Міхеїл Саакашвілі, Віктор Пинзеник та інші зірки політичного олімпу. Найближчий курс стартує 13 грудня і триває лише три дні. Потім тестування і стажування у держорганах. Особливих вимог для вступу немає.

Читайте: Моделі чи танцівниці: яких помічників обрали собі нардепи

Звісно, школа не безкоштовна. Є декілька пакетів. Найдешевший обійдеться у понад 8 тис. грн. Якщо є бажання сидіти у перших рядах та гарантовано пройти стажування у Раді – викласти доведеться 33 тис. грн. Але потрапити на роботу до депутата щастить не всім. Працевлаштовується лише кожен четвертий.

Є й інший шлях отримати роботу – через соціальні мережі, просто написавши політику листа.

У помічників нардепів чимало пільг. Їм присвоюється 7 ранг держслужбовця четвертої категорії. Якщо порівняти з ієрархією Кабінету міністрів – помічник народного депутата знаходиться на одному рівні з головним спеціалістом уряду. Також, при звільненні зі штату їм виплачують три оклади. А ще – щорічна відпустка в 30 календарних днів, матеріальна допомога на оздоровлення та підвищена пенсія.

За законом, один народний депутат може набрати максимум 31 помічника. На це є спеціальний фонд: 38 тис. грн. Чим більше помічників – тим нижче їхня зарплата. Тому зазвичай нардепи обходяться двома-трьома помічниками.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, кого беруть у помічники народні депутати.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка