ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Посудомийна машина: як обрати та зекономити на купівлі

За статистикою цю техніку мають на кухні 80% американців та німців, стільки ж для порівняння мають пралку. І лише 5% українців.

Якими бувають посудомийки: вбудовані і ті які можна поставити окремо.

За габаритами: повнорозмірні, вузькі, компактні. Перші і другі однакові в глибину, приблизно 60 см, але різняться шириною. Компактну можна поставити навіть на стіл, але це не наша історія. Така підходить хіба для самітників у яких взагалі немає друзів.

Між вузькими і повнорозмірними головна відмінність – окрім габаритів, кількість посуду які машина може помити за раз. Якщо в сім’ї є дитина і дозволяє місце на кухні – однозначно беріть повнорозмірну. Ціною вони різняться не принципово а от можливість помити разом з тарілками, великі каструлі і сковорідки оціните. У вузькій це теж можна зробити, але не так зручно.

Дивіться: Парова система, роботи-пилососи чи мийники вікон – який засіб для прибирання кращий

Ну і ви ніколи руками не помиєте посуд так, як це зробить посудомийка. Все просто, в машині  посуд миється водою підігрітою до 70 градусів. Для рук це опіки. А за такої температури і  миючі засоби діють зовсім по-іншому.

Кількість програм миття посуду. У дорожчих їх більше, але з практики, скільки б їх не було ви все одно будете використовувати лише головні. Далі. Рівень шуму – апарат який видає понад 50 децибел, може заважати спати вночі. Але за тихіший ви заплатите значно дорожче.

Функція половинного завантаження – досить корисна річ. Турбо-сушка – вентилятор після миття ганятиме гаряче повітря, і ним швидко висушить посуд. Бо в звичайні посуд по суті сохне сам. Це досить довго. Але теж помітно дешевше.

І функція захисту від протіканя – коли машина сама вимкне воду у разі поломки, і не затопить сусідів. Ця опція є зараз навіть у недорогих машинах. Якщо взяти бувшу у використанні, то вже за 2000 грн можна знайти пристойний екземпляр, який ще служитиме не один рік.

І на останок – посудомийка бере приблизно в 6 разів менше води ніж ви використаєте миючи той самий посуд вручну. Далі – машина сама гріє воду, враховуючи ціну гарячої, повірте відчуєте. Причому бере електроенергії в 2-3 рази менше ніж бойлер.

До слова, Факти писали, як на Вінничині 11-класник власноруч прибирає все село.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка