ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Приманка для заможних туристів: як у Хорватії навчають яхтингу

У Хорватії вчать яхтингу. Кожен охочий може приїхати сюди і вивчитися на шкіпера. Є навіть спеціальні академії, про які знають далеко за межами Європи.

Вчитись на шкіпера до міста Рієка їдуть з усіх континентів – зараз там вже десятки шкіл, які видають міжнародні ліцензії. А хорватські містечка тепер борються за право мати у себе школу і навіть допомагають будувати їм яхти. Бо школи з яхтами – це вже приманка для заможних туристів.

Новачкам вчитись керувати яхтою комфортніше не в гарячий для морської навігації сезон. Тому школа пропонує курси майже весь рік. Для місцевих мешканців яхтинг – це можливість заробляти не лише влітку.

Читайте: Електромобілі на яхтах у Монако: як працюють та хто використовує

Через те, що яхтинг робить туристичний сезон довшим, до нього зараз прикута увага хорватських урядників. Влада передає порти у концесію та шукає інвесторів для їхньої реконструкції. Цього року у Хорватії відкрили один з найсучасніших у світі комплекс причалів для приватних яхт у місті Ровінь. У Міністерстві туризму Хорватії переконані: зручна морська інфраструктура приверне увагу туристів-мільйонерів.

Зараз у Хорватії набирає популярності програма навчання, під час якої студенти живуть на яхті і кожен день прокидаються у новому місті чи на острові.

Щороку до Хорватії приїжджає на два мільйони людей більше, ніж роком раніше. У 2019-му очікують понад 20 млн туристів.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як два десятки яхт змагались у регаті на Дніпрі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка