У Кривому Розі десятки бригад цілодобово у дві зміни ремонтують труби, щоб якнайшвидше подати теплоносій місцевим жителям.
Через численні прориви десятки тисяч криворіжців залишились без опалення. Все через зношеність тепломереж.
Ситуація з теплом у Кривому Розі: ремонти тривають цілодобово
Одна з півсотні бригад, що нині працюють у Кривому Розі, ремонтує трубопровід завдовжки в кілька сотень метрів. Кажуть – труба була в настільки жахливому стані, що не підлягала латанню. Довелось повністю замінити.
– Це трубопровід, що подає. Діаметр – 530 мм. Довжиною близько 200 м. Ці комунікації будувалися ще в Радянському Союзі, а роботи виконувалися якнайшвидше, – говорить Сергій Дмітрієв, головний інженер Східного експлуатаційного району АТ Криворізька теплоцентраль.
До того ж, додають ремонтники, за роки експлуатації обладнання сильно зносилось – труби з’їла корозія.
Місцеві жителі розповідають, що робота кипить цілодобово. На цій ділянці, як і на багатьох інших, ремонт триває у дві зміни – одна бригада вдень, інша — вночі.
Проблема з жахливими теплотрасами для Кривого Рогу – не нова, кажуть у теплопостачальній організації.
Михайло Фатьянов, т. в. о. голови правління АТ Криворізька теплоцентраль, говорить, що проблемі вже декілька років. Пов’язана вона з великим зношенням обладнання, а також підривом Каховської дамби. Через відсутність води не були проведені ремонти 2023 року. Опалювальний сезон 2023-2024 років був дуже-дуже складний.
– Крім того, були обстріли критичної інфраструктури міста та держави, що призвело до блекаутів енергетичної системи, – додає Михайло Фатьянов.
Окремо вплинули й екстрені відключення світла в регіоні. Через перебої з електропостачанням на насосних станціях труби побили гідроудари. Тому ремонтники почали замінювати мережі цілими шматками у кілька десятків метрів. Як-от, наприклад, на цій ділянці, де після заміни частини трубопроводу до опалення зможуть відразу під’єднати 26 будинків.
– Силами підрядної організації виконується заміна трубопроводу діаметром 219. Тут під заміну буде близько 70 м. Поїла корозія і зовнішня, і внутрішня, – говорить Сергій Дмітрієв.
Привести труби до ладу мали цього року, перед початком опалювального сезону. Та виникла нова проблема – тепловикам заблокували рахунки. Тому до роботи вони стали, щойно з’явилась можливість.
У місті подбали, щоб у мешканців холодних осель завжди була можливість користуватися хоча б електрикою.
Сергій Лисак, очільник Дніпропетровської ОВА, запевняє, що будинки, які нині без опалення, приберуть з графіків відключень електроенергії, щоб мешканці постійно були зі світлом й могли обігріти свої оселі.
– Особлива увага й до платіжок. Щоб людей не змусили платити за послугу, яку вони не отримували, – додає Сергій Лисак, очільник Дніпропетровської ОВА.
А щоб всі роботи виконали якісно і в термін, у місті створили Штаб з ліквідації наслідків аварій та підключення будинків до тепла.
Євген Ситниченко, очільник Криворізької районної військової адміністрації, розповідає, що роботу ведуть цілодобово та звітують і контролюють виконання цих ремонтних робіт.
– Деякі проблеми виникають – вони озвучуються і на обласну військову адміністрацію, і на міністерство, і на Офіс президента. І відразу ліквідовуються ці наслідки, – говорить Євген Ситниченко.