ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Знамениті хмарочоси та острови з пісків. Як Дубай став Меккою архітектури

Сучасний Дубай – це суцільний будівельний майданчик. Роботи тут тривають майже цілодобово. І що цікаво, 40% усіх будівельник кранів у світі нині працюють тут.

Але так було не завжди. Ще 40 років тому назад вони могли лише мріяти про таке життя. Адже замість сучасних доріг, хмарочосів тут все було засипано пісками. Місцевий люд покидав ці території, і шукав кращої долі на інших землях. Тут жило лише 20 тис людей.

Нині Обєднані Арабські Емірати володіють майже 10% світових запасів нафти. Та шейхи розуміли, чорне золото рано чи пізно закінчиться і вирішили вкладати у нерухомість. Будувати сучасні хмарочоси, торгівельні центри та елітне житло. І за 40 років Дубай  перетворився на справжню мекку світової архітектури.

Дивіться: Легендарні одеські дворики: що ховають від туристів

Від побачених будівель у більшості туристів перехоплює дух. Для Юлі з Дніпра це не просто перша поїздка за кордон, а щасливий квиток у майбутнє, переконує дівчина.  Сюди приїхати їй вдалося завдяки конкурсу Архітектор, який проводив в Україні благодійний фонд Бориса Колеснікова.

Фіналісти, а їх було 35, отримали путівку архітектурним туром в Дубай. А це кілька днів екскурсій, семінарів  та цікавих тренінгів. І навіть будували хмарочоси з макаронів. А ще майбутні архітектори побували  у найбільшій будівельній компанії Дубая Нахіл. Саме вони свого часу зводили пальмові острова та інфраструктуру на них. І звичайно ж, спілкувались з іменитими архітекторами.

Та головна мета Фонду , аби молоді архітектори набралися досвіду  і не залишали Україну, а самі її перевтілювали. Як це свого часу відбулося з Дубаєм. Саміж студенти вже зізнаються, після повернення у столиці готові братися за нові  макети та навіть шукати інвесторів ,які допоможуть втілити їхні проекти.

До слова, в Дубаї відкрили найвищий у світі готель.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка