Революція, війна і криза: як змінились українці й на що готові

Нічого не робити і просто любити Україну – означає бути українцем. Так вважали ще кілька років тому третина населення нашої держави. Тенденція змінилася, – показали нещодавні дослідження.

Громадянин України – вивчає свою історію, навчає дітей рідної мови, цікавиться культурою,  і намагається не допускати корупції на побутовому рівні. Прагне створити гідні умови для життя у власній країні.

Революція, війна і криза перевернули свідомість українців. Ми відчули себе народом і водночас навчилися брати відповідальність на себе.

Ми почали позбуватися комплексу меншовартості. За даними дослідження Бути Українцем – це означає цікавитися історією, дотримуватися законів і проявляти позитивні риси. З’явилася потреба не лише говорити, а й всюди чути рідну мову. 23 % жителів великих міст усвідомили – це ще й потреба воювати за свою державу.

Відкрити власний бізнес з нуля – ризикнула колишня піар – менеджер Олеся Остафієва. Разом з подругами облаштували бар у центрі Києва. З вкладеними грошима подумки попрощалися. Та жодних хабарів не давали.

Читайте: Нові лідери у цифрах: що хочуть змінити українці

Самотужки прибирали приміщення після затоплення і навіть гасили пожежу. Тепер Олеся з гордістю розповідає – відвідувачі бару випили 16 тисяч коктейлів за рік. Радить не боятися ділитися планами і мріями.

Змінювати країну і ризикувати готові не всі. Лише 35 % українців рішуче налаштовані залишатися на Батьківщині. Але це та третина, що готова змінювати своє життя і будувати нову країну.

Історик Ярослав Грицак пояснює – ми занадто довго перебуваємо в режимі виживання. Радикальних змін українці й досі не досягли. Розчаровані повільністю реформ, адже не завжди розуміють їх суть та користь для себе.

Тож надія  на молоде покоління. Для них в Україні – величезне поле діяльності. І можливість довести, що патріотизм  – не лише  душевний порив, а усвідомлене бажання досягти успіху на своїй землі.

Українці перестали бути заручниками обставин і показали – готові брати відповідальність на себе. Поки не усі, та поступово усвідомлюють – потрібно щось робити. Наводити лад у власній країні є можливість у кожного з нас.

До слова, на якому етапі розвитку знаходиться громадянське суспільство в Україні?

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка