Робота у Польщі: як не стати жертвою шахраїв

Робота за кордоном “на чорно” – часом може закінчитися трагічно. Українцям у Польщі часто пропонують  працювати нелегально, мовляв, так більше зароблять.

Останнім часом потік іноземців до Польщі значно зріс. Так, наприклад у Малопольському воєводстві, яке на 2 місці за кількістю виданих дозволів на проживання та роботу, минулого року такі документи отримали понад 52 тис. іноземців. А 2010 року їх було приблизно 6 тис. І 80% – це громадяни України.

Дивіться: Щодня тисячі виїжджають на роботу до Польщі: на які роботи і зарплати їдуть.

Вирушаючи до Польщі на роботу, найперша порада, не користуватися послугами сумнівних посередників, краще спілкуватися напряму з роботодавцем. Подбати самому про  легалізацію свого перебування, і проконтролювати свого працедавця і аби він отримав дозвіл на роботу. У разі зміни працедавця, потрібно обов’язково про це поінформувати, бо це в майбутньому може стати причиною для депортації.

У разі виникнення проблем, звертайтеся на пряму телефонну лінію Державної інспекції праці.  Там є консультанти, які нададуть юридичну консультацію стосовно легального працевлаштування у Польщі українською мовою.

Раніше Факти ICTV писали про те, чому скандальний “антибандерівський закон” – помилка Польщі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка